GP Indonésie – Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, nový lídr šampionátu, Salač má první řadu v Moto2™

Moto3™ - 2.kvalifikace

Po první polovině druhé kvalifikace měl čas na pole position Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), který kolo okruhu Mandalika zajel za 1’39,085 sekundy. Přes dvě desetiny ztrácel druhý David Alonso (Gaviota GASGAS Aspar Moto3), třetí Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) byl o čtyři desetiny pomalejší. Čtvrtý čas na kolo měl na kontě Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), pátý byl David Muňoz (BOE Motorsports) a šestý Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Španěl Jaume Masia (Leopard Racing) byl s časem 1’40,129 sekundy prozatím až jedenáctý.

V posledním měřeném kole jel Jaume Masia čas na pole position, nicméně byl v přímém souboji s Brazilce Moreirem, jehož vyvezl mimo trať. Diogo Moreira přesto první pozici udržel díky času 1’39,085 sekundy, který byl o 0,040 sekundy lepší, než jaký zajel Masia. Na třetí pozici do první řady na startu se poprvé v kariéře jezdce Moto3™ kvalifikoval Kolumbijec David Alonso. Turek Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) byl pátý, Španěl Daniel Holgado sedmý a Japonec Ayumu Sasaki až jedenáctý. K tomu, aby si v závodu posílil pozici lídra, má nyní nejblíže právě Masia.