GP Indonésie – Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, nový lídr šampionátu, Salač má první řadu v Moto2™

Moto2™ - 3.trénink

Hned od začátku tréninku začali jezdci nastavovat časy, které patřily v pátek odpoledne mezi ty nejrychlejší. Mezi rychlými jezdci byl Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2), který měl po pár minutách tréninku kolo za 1’34,691 sekundy, které bylo páté nejrychlejší s tím, že na prvního ztrácel necelé dvě desetiny. Dvacet minut před koncem byl první Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) s kolem za 1’34,453 sekundy. Druhý Albert Arenas (Red Bull KTM Ajo) ztrácel deset tisícin, třetí Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) byl o 0,043 sekundy pomalejší. V desetině na prvního byl také čtvrtý Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team). Filip Salač své maximum přepsal na 1’34,564 sekundy a na prvního mu chybělo 0,111 sekundy.

Deset minut před koncem tréninku byl na první pozici časomíry Pedro Acosta s kolem za 1’34,111 sekundy. Druhý Aron Canet (Pons Wegow Los40) ztrácel 0,127 sekundy, třetí Somkiat Chantra byl o dvě desetiny pomalejší. Top5 uzavíral Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp) a Albert Arenas, jemuž na týmového kolegu chybělo 0,352 sekundy. Filip Salač byl sedmý, ztrácel necelé půl sekundy a prozatím měl přímý postup do Q2. O definitivní podobě Top14 rozhodla až závěrečná desetiminutová část.

Trénink vyhrál v novém rekordu 1’33,847 sekundy Aron Canet, který byl o 0,095 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Fermín Aldeguer. Třetí Pedro Acosta ztratil na prvního 0,123 sekundy. Manuel Gonzalez a Somkiat Chantra uzavřeli první pětku. Časy do desátého místa zajeli Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), Zonta VD Goorbergh (Fieten Olie Racing GP), Joe Roberts (Italtrans Racing Team), Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team), který to stihl v hodině dvanácté, a Marcos Ramirez (OnlyFans American Racing). Posledními jezdci s přímým postupem do Q2 je čtveřice Albert Arenas, Sergio Garcia, Filip Salač a Dennis Foggia (Italtrans Racing Team). V závěru havaroval Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia) a Kohta Nozane (Correos Prepago Yamaha VR46 Team).