GP Indonésie – Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, nový lídr šampionátu, Salač má první řadu v Moto2™

MotoGP™ - 2.kvalifikace

Bitva o pole position začala na rozpáleném asfaltu indonéského okruhu Mandalika tím, že v šestnácté zatáčce havaroval Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) a o něco později tam spadl také Jorge Martin (Prima Pramac Racing), který měl velkou šanci zajet v kvalifikaci tak, aby v závodu nedal šanci Bagnaiovi, jenž kvalifikaci naopak pokazil.

V polovině byl na první pozici Aleix Espargaró (Aprilia Racing) s maximem na 1’30,501 sekundy. Druhý Maverick Viňales ztrácel 0,097 sekundy, třetí Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team) byl o dvě desetiny pomalejší. Jorge Martin měl prozatím šestý čas, Marco Bezzecchi byl bez měřeného kola podobně jako Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team), Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team) a Miguel Oliveira (CryptoDATA RNF MotoGP Team).

V době, kdy vrcholila bitva o pole position spadl Marc Márquez (Repsol Honda Team), jemuž tři minuty před koncem patřil osmý čas. Španěl ale motorku vrátil na trať a pokračoval dál. Na první pozici se posunul Maverick Viňales časem 1’30,009 sekundy, ale nezůstal tam dlouho, protože Luca Marini vykouzlil kolo za 1’29,978 sekundy. Jorge Martin zůstával na šesté pozici a nedařilo se mu dostat výš, aby plně využil zaváhání svého rivala v boji o titul mistra světa.

Pole position na startu dvojice závodů Velké ceny Indonésie získal v novém kvalifikačním rekordu 1’29,978 sekundy Luca Marini, který se právě v Indonésii vrácí zpět po zranění. Druhý je Maverick Viňales, který na prvního ztratil 0,031 sekundy. Třetí je Aleix Espargaró. Do druhé řady na startu se kvalifikoval Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team), Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Jorge Martin.