GP Indonésie – Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, nový lídr šampionátu, Salač má první řadu v Moto2™

Druhým dnem Velké ceny Indonésie byla sobota s posledními tréninky, kvalifikacemi a prvním závodem indonéské Grand Prix, sprintem královské MotoGP™. Pole position na startu získal v třídě Moto3™ Brazilec Diogo Moreira (KTM), Aron Canet (Kalex) odstartuje první v Moto2™ a Luca Marini (Ducati) v MotoGP™. Český závodník Filip Salač (Kalex) po páteční smůle, kdy skončil kombinačně dvaadvacátý, dnes vybojoval parádní třetí místo a do závodu Moto2™ odstartuje z první řady. První závod patnácté Grand Prix sezony v Indonésii vyhrál Jorge Martin (Ducati), jenž je nyní novým lídrem průběžného hodnocení královské MotoGP™. Dnem závodu je neděle.

Moto3™ - 3.trénink

Patnáct minut před koncem třetího tréninku byl na první pozici Jaume Masia (Leopard Racing), jehož maximum na kolo mělo hodnotu 1’39,075 sekundy. Dvě desetiny ztrácel Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), ve čtyřech desetinách byla dvojice Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) a David Alonso (Gaviota GASGAS Aspar Moto3). První pětku uzavíral Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), který měl z pátku pro závod penalizaci v podobě jednoho dlouhého kola. Během první poloviny tréninku havaroval ve vysoké rychlosti Japonec Taiyo Furusato (Honda Team Asia) a Malajec Syarifuddin Azman (MT Helmets – MSI). Oba jezdci vyvázli bez zranění.

Trénink vyhrál v novém rekordu 1’38,781 sekundy Jaume Masia, jenž do Q2 postupuje z první pozice. Na druhém místě skončil Daniel Holgado, třetí je Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team). Diogo Moreira a José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo) uzavřeli nejrychlejší pětici. Šestý čas si na knto připsal Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), sedmý byl se ztrátou necelých sedmi desetin Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo). Časy do desátého místa zajel Ivan Ortola (Angeluss MTA Team), David Alonso a Stefano Nepa. Do druhé kvalifikace přímo postupuje také jedenáctý Joel Kelso (CFMoto Racing PrüstelGP), David Muňoz (BOE Motorsports), Scott Ogden (VisioTrack Racing Team) a Arbi Aditama (Honda team Asia). Postup Aditamy je příjemným překvapením, jelikož je to domácí závodník startující na divokou kartu.