GP České republiky – Jakub Kornfeil má pole position !!! V MotoGP slaví Dovizioso, Marini v Moto2

Moto3 – Kvalifikace

Hned v úvodu kvalifikace dostal highsider Ayumu Sasaki (SIC Racing Team), který tvrdě dopadl na asfalt páté zatáčky Masarykova okruhu v Brně. Krátce na to havaroval v první zatáčce Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), jemuž se z místa pádu odcházelo výrazně lépe než jeho krajanovi, který předtím zůstal sedět ve štěrku únikové zóny a musel do zdravotního centra okruhu v Brně. Po deseti minutách vedl Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s maximem 2'08,556 sekundy. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 2'09,481 sekundy desátý, Filip Salač (Cuna de Campeones Czech Talent) měl na kontě jednadvacátý čas 2'11,119 sekundy.

Po dvaceti minutách byl na provizorní pole position Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) s časem 2'08,473 sekundy. Druhý Aron Canet ztrácel necelou desetinu, Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider) byl o 0,244 sekundy pomalejší. Na desáté pozici figuroval Jakub Kornfeil, jehož maximum bylo stále na 2'09,481 sekundy, třiadvacátý čas 2'11,119 sekundy měl prozatím Filip Salač.

Šest minut před koncem kvalifikace byl na dráze klid, všichni vyčkávali v boxech. Na první pozici figuroval Fabio Di Giannantonio s časem 2'08,473 sekundy. Druhý byl Aron Canet, třetí Gabriel Rodrigo. Dvanáctý čas měl prozatím Jakub Kornfeil, šestadvacátý byl Filip Salač. Oba Češi se pak potkali na výjezdu z boxů do posledního rychlého kola.

Skvělý závěr kvalifikace předvedl český závodník Jakub Kornfeil, jemuž se povedlo poslední rychlé kolo nejen skvěle načasovat, ale především zajet. Kornfeil nastavil maximum na 2'07,981 sekundy, jako jediný překonal hranici dvou minut a osmi sekund, a vyhrál pole position na startu závodu Moto3. Druhý se do závodu kvalifikoval John McPhee (CIP Green Power), třetí byl Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Hodně se vztekal Fabio Di Giannantonio, který odstartuje pátý. Filip Salač odstartuje šestadvacátý.