GP České republiky – Jakub Kornfeil má pole position !!! V MotoGP slaví Dovizioso, Marini v Moto2

MotoGP – Kvalifikace (Q1)

V polovině kvalifikace vedl Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP) s časem 1'56,109 sekundy, druhý Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) ztrácel 0,072 sekundy. Oba jezdci prozatím figurovali na postupových pozicích do Q2. Jen 0,149 sekndy ztrácel na postup Álvaro Bautista (Pull&Bear Aspar Team), čtvrtý byl Jack Miller (Alma Pramac Racing) a pátý Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Český závodník Karel Abraham (Ángel Nieto Team) měl na kontě jedenáctý čas 1'57,217 sekundy a na Viňalese ztrácel sekundu. Havaroval Scott Redding (Aprilia Racing Team Gresini) jemuž prozatím patřila šestnáctá pozice.

Postup do druhé kvalifikace vybojoval Maverick Viňales, který první kvalifikaci vyhrál časem 1'55,538 sekundy. Z druhé pozice do Q2 postupuje Alex Rins, jehož maximum bylo o tři desetiny pomalejší než Viňalesovo. Třetí skončil Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), jemuž se v závěru podařilo zajet rychlé kolo 1'56,029 sekundy. Během kvalifikace havaroval v deváté zatáčce Jack Miller, v páté skončil na zemi Karel Abraham a ve dvanácté Álvaro Bautista. Český závodník Karel Abraham do závodu odstartuje třiadvacátý.

GP České republiky, MotoGP – Kvalifikace (Q1)