GP České republiky – Jakub Kornfeil má pole position !!! V MotoGP slaví Dovizioso, Marini v Moto2

Stejně jak páteční tréninky, byly také sobotní kvalifikace přímo tropické. Jezdci mistrovství světa silničních motocyklů museli bojovat nejen s časy na kolo, ale také s velkým horkem, jelikož ostré slunce rozpálilo asfalt Masarykova okruhu v Brně na teplotu přesahující padesát stupňů. Přesto výsledek kvalifikace Moto3 byl pro české fanoušky fantastický, když své první pole position zaznamenal Jakub Kornfeil. Jezdec na divokou kartu Filip Salač odstartuje do závodu Moto3 šestadvacátý. V královské kubatuře MotoGP zajel čas na první místo Andrea Dovizioso, Karel Abraham odstartuje třiadvacátý. V šestistovkách byl nejrychlejším jezdcem kvalifikace Luca Marini. Český tým Willi Race Racing obsadil s Sheridanem Moraisem devětadvacátou pozici. Dnem závodu je neděle a podle toho jak jsou rozdané karty, bude to napínavá podívaná.

Moto3 – 3.volný trénink

Na dráze chyběl lídr průběžného hodnocení Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), který si v pátek pádem zlomil vřetenní kost levé ruky a tím si zkomplikoval situaci, jelikož jen v srpnu jsou hned tři Grand Prix. Po dvaceti minutách vedl tabulku časů Aron Canet (Estrella Galicia 0,0)  s kolem za 2'08,627 sekundy. Na druhé pozici byl český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP), jemuž na první pozici chybělo 0,433 sekundy. Třetí čas v pořadí měl na kontě Kaito Toba (Honda Team Asia), který byl o 0,757 sekundy pomalejší. Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) a Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) uzavírali první pětici nejrychlejších. Filip Salač (Cuna de Campeones Czech Talent) byl s časem 2'10,344 sekundy dvaadvacátý. V jedenácté zatáčce spadl Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider), ale poté co mu vysypali štěrk z kapotáže, dokázal se vrátit i s motorkou zpátky do boxů.

Do posledních sekund byl nejrychlejším jezdcem tréninku Jakub Kornfeil, ale poslední rychlé kolo 2'08,115 sekundy měl nakonec nejlepší Gabriel Rodrigo, který Kornfeila překonal rozdílem 0,073 sekundy. Třetím jezdcem v pořadí je Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), čtvrtý Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) a pátý Alberto Arenas (Ángel Nieto Team). Skvěle zajel Filip Salač, jemuž s časem 2'08,857 sekundy patří dvanáctá pozice. Tak to je před kvalifikací ta nejlepší možná pozvánka do Brna, protože jak Kornfeil, tak Salač v sobotu vykročili rozhodně pravou!

GP České republiky, Moto3 – 3.volný trénink