Ducati Multistrada 1200S (2015)

Vlastník Survivor
Vloženo 2.5.2015
Aktualizováno 3.4.2021

Pro změnu opět Multistrada... Důvody jsou jasné, nic jiného prostě nechci.

Motorka koupena od MotoRobert (Brandýsek)

První dojmy - Po prvních 300 kilometrech můžu zkonstatovat. že Ti "taloši" to dotáhli zase o pořádný kus dál. Motorka je vlastně od základu překopaná a z původní zůstaly snad jen přední vidle. První dojmy?? Motorka vypadá, jako by jí ani neskládali Italové :-D Konečně za něco stojí i detailní dílenské zpracování. .DVT opravdu funguje! Monobloky M50 za dokážou řádně zakousnout. ;-) TFT display a jeho BT konektivita nemají chybu. To ostatní už mě po předchozích 2 modelech nepřekvapilo, ale nadšení z této motorky neustává a stále se stupňuje.

Když jsem si pořídil první MTS, myslel jsem si, že už na ní není co vylepšit. Ne, že by neměla žádné mouchy, ale koncepčně mi přišla dokonalá a tak mě celkem zarazilo, když po 3 letech fabrika vypustila inovovaný model. Když jsem se na něm následně svezl, zjistil jsem, že vylepšili nevylepšitelné a získal tak pocit, že pokud ne tehdy, nyní mám motorku na vrcholu evoluce.
Nicméně uběhly 2 roky a "voni" to překopali celý a jsme zase někde úplně jinde. Teď už si radši nic nemyslím a jen doufám, že se teď pár let budou věnovat jiným modelům a já budu mít chvilku pocit, že lepší už to být nemůže...
Variabilní časování ventilů, nové ABS a monobloky M50 byly pro mě opravdu velkým lákadlem a tak jsem neodolal.
K motoru toho zatím moc nepovím, protože zatím zajíždím a tak se snažím s motorem zacházet opatrně. Po prvních 300 km ale můžu směle říct, že DVT opravdu funguje skvěle a ten motor "dole" krásně tahá a ani necukne. Brzdy mají luxusní "zákus", který je pěkně dávkovatelný. Nejnovější model ABS s možností brzdit v zatáčce dobrovolně zkoušet nebudu, ale pokud budu mít někdy pocit, že už mě stejně nic nezachrání, tak to zkusím a dám vědět jak to dopadlo.
Ergonomie motocyklu je trochu jiná, než u předchozích. Zatím z toho mám takový rozpačitý pocit a nedokážu říci, zda mi vyhovuje více, či méně. Chce to víc času. Oproti předchozím modelům tato krasavice nabyla více do šířky a tak na ní podstatně méně fouká a konečně také poladili plexi a to teď pracuje podstatně lépe. Nepoladili ale kryt výfuku a ten stále překáží pravé noze na stupačce.
Kapitolou samo o sobě je TFT displej a jeho ovládání. To je fakt dost dobrý!!! Ovládání má konečně nějaký smysl a je celkem intuitivní. U předchozích modelů byl celkem "vopruz" se někam domačkat. Displej ukazuje vše potřebné, vizualizace se mění podle nastavených jízdních režimů a intenzity osvětlení. Jednotka disponuje BT připojením a tak je možné k ní napárovat telefon, náhlavní sadu, navigaci a ovládat to přes displej přímo z řídítek. Hodně dobrý!
Tempomat! Je mi jasný, že se každý ošklíbne a řekne, že na motorku nepatří a že je k hovnu, ale kdo přičichne a zkusí, určitě změní názor. Na dálkové přesuny je to opravdu dobrý pomocník a to nemluvím o možnosti ulevit občas pravé ruce. Za mě "maximální spokojenost".
LED světýlka svítí fakt fajně, jen mě trochu mrzí, že celá motorka už je v LED, ale zadní směrovky zůstaly žárovkové. ??!
Více třeba později, až najedu nějaký kilometr a budu moci více srovnat a posoudit.

Jožinek
Jožinek napsal 19.04.17 v 17:00 10b.

bruttopyr
bruttopyr napsal 01.12.16 v 23:01 10b.

Krásná motorka a dobrý popis!

kuplir
kuplir napsal 18.11.15 v 20:52 10b.

Pěkná hračka 3 generace a stále lepší a lepší a hezčí než ta předtím

JirkaS2
JirkaS2 napsal 12.09.15 v 07:57 10b.

ať té baví hodně dlouho, opravdu výborná volba

Survivor
Survivor napsal 06.06.15 v 19:49

}saky - Tak to blahopřeji a ať se brzy dočkáš! Já ještě pořád zajíždím, tak pak až to "otevřu" něco doplním.