Ducati Multistrada 1200S (2013)

Vlastník Survivor
Vloženo 15.3.2013
Aktualizováno 20.3.2015

Po Multistradě je tady opět Multistrada.
Není jiná motorka, která by splňovala všechna moje očekávání tak, jako tato.
Naskytla se možnost "upgrade", tak jsem do toho šel.

Motorka koupena od MotoRobert (Brandýsek) - Výborný

První dojmy - Na první dojmy si budu muset počkat až u nás sleze sníh. :-/ Když už to začínalo vypadat celkem slibně, napadl další. Těším se na nový podvozek a poladěný motor. :-)

Doplňky na motorce - Na motorku v plné výbavě už není moc co doplňovat, ale pár věcí se určitě dá vyměnit.

První model Multistrady 1200 mě natolik nadchl, že nebýt nového (letošního),
tak bych určitě neměnil.
Tak nějak jsem si myslel, že je to motorka, na které už se snad nedá nic vylepšit
a ejhle...italští soudruzi ji posunuli zase o kousek dál.
Nový podvozek, upgradovaný motor a "full výbava" Granturisma byly velkým lákadlem a tak mi přistála v garáži.

One year later:
Během sezóny jsme "natočili" 12 tisíc kilometrů a tak je co srovnávat.
Hlavní lákadlo - nový podvozek se Sky-hookem funguje výborně, nicméně jsem od něj očekával o něco více. Tady jsem byl tedy malinko zklamán, ale ne zase tolik, abych litoval výměny. Chlapci v Bologni na modelu 2013 vylepšili spoustu věcí, které na první pohled nejsou vidět, nicméně v praxi je člověk ocení hned. Například jednou rukou za jízdy snadno nastavitelný větrný štítek je velice fajn. Vychytanější motor se dvěma svíčkama na válec se v nižších otáčkách chová podstatně lépe, než u původního modelu, což je velmi příjemné. Pocitově motor ztratil něco málo na dravosti, ale možná to byl jen subjektivní pocit, který byl způsobený tím, že jsem na podzim slezl ze staré a na jaře sedl na novou a tak jsem během té prodlevy "zapomněl" jak přesně se v různých situacích motor choval. Pocity z jízdy se oproti předchozímu modelu nijak výrazně nezměnily a tak tu znovu popisovat nebudu. Je to prostě skvělej a zábavnej bajk, kterej člověka jen tak neomrzí! Další upgrade dostaly brzdy (respektive ABS a elektronika kolem), které jsou teď spřažené elektronikou s řídící jednotkou podvozku a tak pokud člověk hrábne po přední brzdě, stane se to, že v okamžiku "vytuhnou" vidle a motorka se nepotopí. V režimu touring funguje přední brzda jako duální, což je při nějaké krizovce během cestování vítaným pomocníkem. Další plus jsou nová LED diodová bílá potkávací světla. Úžasný! Člověk je podstatně lépe vidět a dokonce už i za tmy vidí před sebe, což u se staršího modelu nedalo říci. Také zadní světlo si výrazně polepšilo. Model GT má navíc ještě přídavná světla, která ale mají spíše estetický význam a snad je s nimi člověk i lépe vidět, nicméně zlepšení viditelnosti jsem nepostřehl. Škoda, že se výrobce nepokusil nahradit zadní nehezké žárovkové blinkry, tak aby sekundovaly předním super svítivým LED směrovkám.
GT-čko je obuté na "nových" Pirelli Angel GT, které hodnotím velmi pozitivně. Marně jsem hledal pneu, které by měly dobré parametry a zároveň slušný kilometrový nájezd. Na předchozí MTS jsem toho zkusil dost, ale víc než 6 tisíc km jsem na ničem nenajel. Samozřejmě jsem nechtěl upřednostňovat nájezd před přilnavostí a tak jsem se držel sportovně-cestovních pneu. Pirelli Angel GT drží velmi dobře, jsou vynikající na mokru a nájezd cca 8000 kilometrů, což je třeba oproti Trailům slušný skok.
Teď už tedy jen hurá do další sezóny!

crxjet
crxjet napsal 16.10.14 v 14:26 10b.

Castvaj
Castvaj napsal 23.07.14 v 00:27 10b.

A pak ze seda ma jen 50 odstinu

zmulin
zmulin napsal 10.07.14 v 16:46 10b.

Zase dobrej výběr

Survivor
Survivor napsal 15.04.14 v 14:47

Díky všem za . Užívám si jí, co to jde.

Miner
Miner napsal 14.04.14 v 22:43

Moc nádhernej stroj ale bohužel nad moje finanční možnosti. No snad jednou vyhraju nebo v příštím životě. Přeju hodně moc krásnejch a bezpečnejch kilometrů. Jo a komentář se mě moc hezky čet .