Yamaha TDM 850 (1998)

Vlastník Flatron007
Vloženo 4.4.2015
Aktualizováno 3.7.2018

Vyskočím na ňu jako zajíc a večer mě z ní dolů musej lákat na lahváče a uzené

Honda CB 600S Hornet: Chtěl jsem hlavně motku kterou na zimu rozeberu a přelakuju podle sebe a upravím.Do horneta by mě bylo líto takhle zasahovat.
Suzuki SV 650: TDM-ko sem chtěl víc
Suzuki GSF 600 Bandit: Nevím byla jako poslední možnost

První dojmy - Zatím stručně:-D Motor prostě bomba. Vzhled od Yamahy je luxusní. Dobře vyvážená a ovladatelná.Dokážu na ní odjet i po 2-hod florbalu. Není to žádná leštěnka a podle toho plasty vypadaj ale motor a ostatní hliníkové díly jsou dost dobře zachovalé.Stejně v zimě půjdou plasty dolů a tdmko dostane new kabát.

2015
První máša na papírech byl Virgl 535 ale zjistil jsem že ještě na choppra nemám věk a hlavně buňky.Ovšem se ukázalo že táta tyhle podmínky splňuje.
No chtěl jsem něco na lehkou zajížďku do luk,lesích a hájů ale aby hlavně byla doma na asfaltu. Abych došáhnul dolů byla taky podmínka (moje v.173cm). Spolehlivý stroj vhodný na dovolenou,cestu do práce,kochačku a na blbnutí.Pokud by ještě uměla zastat post manželky a nebo mě dotáhnout z hospody byla by hight-tech ultra super našlapaná věrná jak pes mašina.Dojmy z jízdy a z TDM-ka celkově doplním až na konci sezóny až se spolu skamarádíme a něco projedem.
...
2018
Vlastně 3 roky jsem ji jezdil. Teď už si hledá nového majitele a snad budou oba spokojení.
Stále o ní platí to, že je téměř dokonalá. Perfektní na delší trip pod stan a i se na ni dá nabalit hafec věcí. Horší cesty jsou na ní docela v cajku.Dost mě bavilo v intercomu srát kolegu přede mnou který prskal na hrby "tady to je hrbolaté říkáš?". Dálniční přesuny zvládá obstojně. Alpské cestičky má taktéž ráda.
Bohužel ji chybí ta hravost. Z vyjížďky jsem přijel vždy spokojený ale to mě nestačí. Chci přijíždět vysmáté od ucha k uchu a v zubech nějakou tu mouchu.
Když odečtu kreténismus předchozích majitelů který jsem časem vychytal, tak jsem nic kromě běžné údržby nedělal. Nikdy mě nikde nenechala a tlačil jsem ji jen jednou, když jsem zapomněl zapojit dobíjení. Závada po dvou kilometrech odstraněna,motka přes kabely nastartována a já se pro jistotu nakopal do prdele
Dost jsem ji i vytunil. Centrální stojan,trubkový rám na boční kufry a top case,12v zásuvka pod sedlem,představce řidítek,samolepka s 5% nárustem výkonu.
Doporučil bych ji snad každému co chce hodně cestovat.Pro každého fotříka co potomstvo zapomene u babičky,dozadu na baťužka posadí svoju maminu a vyjedou na výlet.
Zážitků mám na ni spoustu ale nemrzí mě že ji posílám pryč.Místo ní v garáži stojí Ducaťárna a to je jiné kafe.
Napsal jsem o ní vše co jsem chtěl.Závěrem TDM 3x sláva, zaslouží si to.

Káreo
Káreo napsal 28.03.23 v 09:45 10b.

Zpětně chválím tvé řádky o TDMku, teď se chystám na druhou sezonu a jsem zatím spokojený, hřeje mě u srdíčka, když můžu číst byť už starší ale přes to pozitivní recenze! Děkuji a přeji mnoho šťastných kilometrů!

Kapustnak85
Kapustnak85 napsal 28.05.15 v 15:08 10b.

pekný popis a vzťah k motorke... užívaj si to, veľa šťastných km...

ganmiki
ganmiki napsal 06.04.15 v 23:02 10b.

-Nio-
-Nio- napsal 04.04.15 v 22:30 10b.

No teda Kocór. Zasloužených 10b.