Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník tttomas
Vloženo 4.1.2015
Aktualizováno 4.1.2015

Rychlá ale hodná. Velká ale lehce ovladatelná. Sportovní ale pohodlná. Zkrátka ideální motorka pro vstup do světa litrů...

První dojmy - Na svůj věk velmi zachovalá, naprosto skvělé svezení. Když jsem ji pořídil, měla najeto necelých 17k km. Za uplynulou sezońu jsem najel jen cca 3000 km, ale na jaře nechám udělat velký servis a pořádně všechny ty koně zapřáhnu. Už se moc těším :).

Motorka mi ihned padla do ruky a skvěle se ovládá. Po mé předchozí Yamaze XS 400 obrovský skok kupředu :). Veškeré mé obavy z přechodu na větší a silnější stroj se rozplynuly již po pár kilometrech a pak už stačilo jen si užívat jízdu. Motor má plynulý průběh a uspokojivý zátah už od nejnižších otáček. Nad 8tis otáček už letí jak raketa. Brzdy by mohly být trochu lepší, ale pro běžný provoz jsou vcelku dostačující. Odpružení je trochu měkčí, ale stopu drží pěkně. Zatím jsem neměl příležitost ji otestovat na okruhu, ale brzy na to určitě dojde.
Pro spolujezdce je vzadu dost místa a i moje žena si pochvalovala jak je motorka pohodlná. Spotřeba je cca 7 litrů při běžné jízdě ( tak do 120 km ), ale když se tahá... :). Zatím jsem ji měl první sezonu od června, takže jsem toho moc nenajezdil, ale musím říct, že mě ničím nepříjemně nepřekvapila a šlapala jak hodinky. Poruchy jsem zatím naštěstí neměl a po jarním servisu který plánuji věřím že ani nebudou.

Motorka je jako stvořená pro svižnější cestování, ale umí se proměnit i v vcelku sportovní náčiní, když máte chuť na trochu adrenalinu. Rozbité cesty se jí moc nelíbí, ale po kratších úsecích se to dá vydržet.

Co říct na závěr? Neznám univerzálnější motorku na cesty i na blbnutí jen tak po okreskách kolem domova. Jsem s ní maximálně spokojený a jen tak mě určitě neomrzí.

Decathlon
Decathlon napsal 04.01.15 v 22:58 10b.

lacerta82
lacerta82 napsal 04.01.15 v 20:15 10b.

parádní velký fazer .mnoho kilometrů s úsměvem na tváři v následující sezóně