Jawa 660 Sportard/Adenium (2011)

Vlastník MáničkaXX
Vloženo 2.10.2014
Aktualizováno 14.7.2016

Zatím základ , ale přes zimu se musí předělat , né že by se mi nelíbyla jen barevné provedení . Na mých předchozích motorkách je trochu vidět jakým směrem . Jinak čím dýl se na ni člověk kouká tím je hezčí . Podotýkám , že na fotkách to neni ono .

První dojmy - Výborný posez , nohy ani dopředu , ani dozadu , ani moc pod sebou , jako když se sedí na záchodě , skrátka akorát . Kvalitní komponenty , které jsou použity trochu navyšují cenu , ale co , kdo by chtěl motorku jakou má každej .

Doplňky na motorce - Tak se domontovali padáky a klín pod motor . Celá se přestrojila na jiný rám v červené a přelakovala se na černou matovou s reflexními samolepkami . Problém byl akorát , že v pondělí se lakovalo , v úterý se strojilo a ve středu se vezla na výstavu , tak nebyl čas řešit bublinky na samolepkách , které vyskočili po přelakování bezbarvým lakem . Laky se asi nekamarádí s reflexní samolepkou . Kdyby to četli ta rypáci co do těch bublinek furt dloubali , tak to nebyla prezentace nové motorky z Jawy , ale ukázka , jak třeba udělat Sportarda , aby se odlišoval . A na bublinky to nejezdí , já to přežiju .

Když dělám v MatesMotoServisu a kolega je v současnosti nejlepší dealer Jawy a přitáhl bych jinou značku než Jawu , tak by mě asi přetáhl trubkou od vidlice po hřbetě , tak byla volba jasná a dobrá . Je to Jawa jako celek , ikdyž jsou použity kvalitní italské komponenty , montuje se to v Jawě . Jede se na ní skvěle vysoká a pohodlná motorka , je to jednoválec , tak se trochu musí myslet při jízdě a trochu víc řadit , než jako u dvou a více válců . Neni to závoďák , ale na cestování , takže kdo chce být neustále ve stresu při jízdě kolem 200 km/hod , tak musí k jiné značce .
Jezdim krátce a se spotřebou jsem kolem 4,5 litrů , když ji Jarda Šíma v roce 2011 testoval , tak v rozhovorech udával spotřebu zrovna takovou a myslím , že ji dost chválil . Doporučuji přečíst nebo poslechnout .

RostaB12
RostaB12 napsal 01.01.18 v 12:36 10b.

snack2244
snack2244 napsal 17.07.16 v 14:57 8b.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.04.16 v 18:04

Ty úpravy jsou minimálně za 10 bodů...když nejde dát víc.

fritzek
fritzek napsal 05.06.15 v 21:16 10b.

Čau chválím dobrý výběr,já mám taky jawa 660 sportard,ale v jiném provedení a nemůžu si stěžovat
pro moje potřeby stačí ale je problém sehnat doplňky na tuto motorku s pozdravem fritzek :)

Roman-JAWA
Roman-JAWA napsal 29.03.15 v 10:14 10b.

Viděl jsem jí, je tak nádherná, až jsem v matrsmoto propadnul židlí na zem davám 10 a ještě chivlku a ukecáte mě taky