Jawa 660 Sportard/Adenium (2013)

Vlastník epsilon
Vloženo 31.12.2014
Aktualizováno 31.12.2014

Motorka, ktorá vzbudzuje emocie, negatívne dokonca aj u tých ktorí ju naživo ani nevideli, ale jedna pani povedala...

První dojmy - Padla mi do ruky na prvý krát. Vhodná na vysokú postavu. Jazda je neúnavnná ani po stovkách kilometrov. Hmotnosť zodpovedá svojej robustnosti, brzdy sú dokonalo učinné, zadná rada zablokuje koleso. Rejd je menší ako by človek očakával.

Motorku bych doporučil pro - Sportarda by som odporučil tým, ktorí na Jawe začínali a aj chcú v motorkárskej kariére pokračovať s Jawou, za domáci výrobok sa nehanbia, stačí im 35 alebo 25 kW. Je iná a nie je to plagiát.

Doplňky na motorce - K moto som si pripevnil na bielo lakovaný kufor, aby sa jeho obsah na slnku neprehrieval.

Mal som sen. V tom sne zjavenie: Vraj kúp si moto z Černobyľu, bude žiariť medzi ostatnými! Zo zdesenia ma vyviedli miestne bosorky: Netrpím zjavením ale Jawením, nie z Černobyľu, ale čierno-bielu, a žiariť bude aj ked nebude z blízkosti Fukušimy. Vybral som sa k rieke Sázave , práve tam je taká fabrička kde mi sľubili, že okrem tej radiacie dokážu vyplniť skromné želania zákazníka. A naozaj, do dvoch mesiacov bola na Slovensku.
Slúži k plnej spokojnosti, za prijatelnú spotrebu 3,7 až 4,3 l. , no zatial vždy len solo, zväčša po cestách nižších tried nielen na Slovensku ale aj okolitých štátov. Aj na dialnici dokáže ísť celé hodiny na hranici rýchlostného limitu. Je to zatial bez porúch, len bežný servis, ktorý si robím sám. Musím podotknúť, že nemám žiadne DODO.
V prednej maske, ktorú mimochodom asi mnohí priam neznášaju a už len pri pohľade na ňu vyprázdňujú žalúdky / tento dojem mám vždy keď čítam diskusie o tejto motorke/ sa nachádzajú reflektory ideálne osvetlujúce nočnú cestu. Tachometer je presný /porovnané s GPS/, oceňujem voltmeter, asi si doplním teplomer motora. Voči podvozku nemám výhrady.

RostaB12
RostaB12 napsal 01.01.18 v 12:35 10b.

blondak39
blondak39 napsal 08.05.16 v 18:53 10b.

lochneska z řeky sázavy

kroupahans
kroupahans napsal 24.05.15 v 21:26 10b.

Nádhera taky uvažuju o 660 Jawičce jako správnej srdcař

epsilon
epsilon napsal 30.03.15 v 20:36

Aj Praha v pozadí je fajn.

bimbo750
bimbo750 napsal 30.03.15 v 20:07

Ty Tatry na obzoru,,,,,,jsou krásný...