Yamaha XJ 750 (1984)

Vlastník krizakdan
Vloženo 27.8.2014
Aktualizováno 24.6.2016

Moje nová kráska XJ 750 r.v.1984 ještě poctivá MADE IN japan

Motorka koupena od luckycow (Znojmo 2) - Maximální spokojenost, již čtvrtá motorka od Luckycow

První dojmy - Po Hornetu a třech Pegasech jsem dospěl k názoru, že toužím po něčem starším. Nejdřív jsem chtěl něco na drátech, což už bylo mimo moje finanční možnosti a pak jsem se jel podívat na toto XJčko a hned jsem si ho zamluvil. Naprostá láska na první pohled!

Zatím jsem toho moc nenajezdil. Nejdřív proběhla nutná výměna všech kapalin a filtrů, nechal jsem zavařit spodní lem výfuků, koupil novou baterku a trochu poleštil chromy a pár zaoxidovaných hliníkových dílů. Pak přišel osudový den a přivedl jsem ji k životu- totální euforie, lítal jsem okolo jako malej kluk. Chytla na první brnknutí i po pár letech odstávky. První svezení bylo super, motor jede jako čert i po 30ti letech, jen brzdy potřebují víc síly. Přece jen je to už babička která potřebuje přívětivé zacházení. Do budoucna ještě přeleštím pár drobností na motoru a bude to pecka.
V zimě jsem nechal u pana Tůmy ve Vrchlabí vyleštit ventildekl (pana Tůmy můžu vřele doporučit, precizní a rychlá práce za solidní peníze), nechal seštelovat ventily a vyčistit karburátory a pak jsme čekaly na jaro.
Tak jsme spolu už něco málo najezdily. Zatím musím uznat, že to je naprostá paráda. Najednou nikam nespěchám a prdíme si to spolu pěkně předpisově devadesát a strašně mě to baví. Ne, že bych byl metrosexuál, ale musím se kouknout do každý výlohy kolem které jedeme. Ještě poleštím víko převodovky a spojky a potom už jenom jezdit a leštit.
Tak jsem zase něco málo nechal vyleštit, pan Tůma je prostě jistota..

Tak jsme se s babčou po dlouhé zimě vydaly na menší okružní cestu do rakous, jela jako za mlada!

bob-dreamer
bob-dreamer napsal 10.01.18 v 00:16 10b.

No comment za 10b. Je tolik krásných strojů s duší, z doby (ne)dávno minulé... Kde jsou ty časy Ještě, že si je můžeme alespoň takhle koupit zpátky a cestovat tak časem Jen samé šťastné kilometry .

RomanSVK
RomanSVK napsal 26.06.16 v 19:43 10b.

krásny stroj

Steve-Honda
Steve-Honda napsal 28.02.16 v 08:57 10b.

Krásná, jedinečně zachovalý kousek. Třeba se někde potkáme.

wsbk
wsbk napsal 02.12.15 v 22:48 10b.

kundatrak
kundatrak napsal 07.07.15 v 20:58 10b.

Parádní kousek, poctivá klasika.