Yamaha XJ 750 (1983)

Vlastník Hrabe
Vloženo 5.6.2018
Aktualizováno 18.1.2020

Je to můj návrat ke kořenům. Krásnej kus železa, na kterém jsme před mnoha lety s tátou začínali.

První dojmy - První dojmy v roce 1995 když jsme tu stejnou s tátou přivezli z Německa, byly úžasný. Na tehdejší dobu docela moderní a silná mašina.

Po mnoha letech v sedle nejrůznějších motorek jsem zatoužil pořídit si znovu svůj první bajk. Úplně stejnou si v 95tém dovezl táta z Německa, byla to tehdá fakt bomba a hned jsem se do ní zamiloval. Když jsem si v 99tém udělal papíry na velkou motorku, zažil jsem s ní několik krásných sezon, na které se nedá zapomenou.
Letos v zimně padlo rozhodnutí, že si ji zase pořídím a hned jsem začal hledat. Nakonec jsem objevil jednu pěknou opět v Německu. Byla po prvním majiteli, v originálním stavu a plně funkční. Dlouho jsem neváhal a s tátou jsme se pro ni vypravili.
Po dovozu stačilo jen vyčistit a seřídit karburátory, vyměnit pár lanek a udělat běžný servis a už zase krásně vrčí.
Motorka je velmi zachovalá jen s mírnou patinou, je to opravdu mazel a kus poctivé strojařské práce.
Jízdní vlastnosti jsou poplatné době, takže to moc nebrzdí a nezatáčí. Ale to je to , co se mi na těchto starých mašinách líbí, člověk se musí naučit žít s jejich nedokonalostmi... Svezení na takové motorce Vás přenese do doby, kdy se motorky ještě dělali ze železa a hliníku a kdy jediné co motorku ovládalo bylo Vaše pravé zápěstí.

vwlasta
vwlasta napsal 18.01.20 v 11:14 10b.

Tož pěkné strojek

Hashish
Hashish napsal 09.06.18 v 10:24 10b.

Moc hezká...ať slouží...

Zub47
Zub47 napsal 06.06.18 v 06:51 10b.

Fajn bik,taky mám rád ty starší kousky kdy bylo všechno ještě ze železa

p.epanica
p.epanica napsal 05.06.18 v 22:51 10b.

...