Honda CBR 1000RR Fireblade (2009)

Vlastník Romano73
Vloženo 11.7.2014
Aktualizováno 14.3.2018

Vrchol Hondí evoluce, dál již nic dokonalejšího neexistuje. Dovršení cesty přes nahatou hondu cbf 600, nahatou hondu cb 1000r ke kapotě cbr 1000rr fireblade.
Dokud se ještě ohnu, skrčím nohy a po jízdě se nerozpadnu, chci zkusit sportovní motorku.

Motorka koupena od soukromý prodej - Sympaťák Radek z Boršova n. Vltavou je fandou rychlých kol, motorka se skvělou péčí, která u mě bude samozřejmě pokračovat.

První dojmy - Po dvou naháčích první kapota. Jelikož jsem měl zatím vždy Hondy, cbr 1000rr fireblade byl jasná volba. Už dřív jsem občas prohnal cbr 600rr mé manželky a supersportovní motorka se mi moc zalíbila. Asi neexistuje lepší barevná varianta než válečné barvy Repsol, i když nový model 2012 v HRC bílé barvě je taky skvělý. Sháněj jsem ji už docela dlouho, dvakrát mi ji někdo vyfoukl před nosem a napotřetí to už vyšlo.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro příznivce supersportů, určitě je lepší mít už nějaké zkušenosti. Když se člověk chová s respektem k výkonu motorky, je velká šance to přežít. Do 8 tis vážně hodná motorka, dál se vše neskutečně zrychlý, ale nezáludně, bez nějakých kopanců. A hlavně je nejvhodnější pro mě!!!

Doplňky na motorce - Držák SPZ, super Yoshimura R77 v carbonu, protektor karteru. Určitě přidám hříbkové padáky s upevněním do rámu, můžou ušetřit kapotáž při nějaké drobné neopatrnosti. Rád bych doplnil repsol krovku, možná páčky.

Fároše jsem měl možnost si letos vyzkoušet, a musím říct že mě dostal okamžitě. Je to Honda, takže vše okamžitě padne do ruky, posez mi nepřijde úplně radikální i když jízda po městě je náročnější na ruce. Nohy při mé výšce 173 cm nejsou brutálně zalomené, takže celkově je jízdní pozice na supersport ucházející. Ovládací prvky jsou všechny při ruce, není potřeba si na nic zvykat. Model 2009-2011 jsem chtěl hlavně kvůli klasickému otáčkoměru, 2008 jsem nechtěl kvůli počátečním problémům motorů.
Motor je sametovej, táhne hned odspodu a pokračuje nezáludně dál, po 8 tis. otáček to letí jak drak.
Laďák Yoshimura, to je prostě nádhera, zvuk bez tlumící vložky je návykový. Ovladatelnost je skvělá, oproti mé CB 1000R je lehčí a líp se s ní manipuluje na místě, i když má menší rejd.
Protože ji mám první den, jezdím s respektem k výkonu motorky a to co dovede budu objevovat postupně. Zatáčí úplně sama, stačí kouknout kam chci jet.
Určitě je to motorka na kvalitní silnici, ale překvapivě dobře zvládá i český tankodrom díky tlumiči řízení.
Úložný prostor je přiměřený supersportu, lékárnička, doklady a nějaká drobnost se tam vejde.
Spolujezdce neřeším, máme s manželkou každý vlastní motorku, ale je mi jasný, že žádný med to pro spolujezdce určitě nebude.
Cestování se nebojím, dnes jsem na tom strávil 2 hodiny poskakováním po městě a bez problémů.
Trochu při pomalé jízdě městem topí.
Začínám sbírat zkušenosti, samozřejmě další postřehy doplním.
Momentálně jsou tam pneu Metzeler Sportec M3, nemůžu zatím nijak hodnotit, žádný problém jsem nezaznamenal.

12.7.2014
Dnes jsem přidal přes 300 km, to už je slušná porce. Je pravda, že ruce dostaly trochu zabrat a nohy jsem musel taky trochu protáhnout. Kupodivu záda mi nebolí vůbec.
Vzal jsem ji do zatáček a na letiště do Tchořovic trochu potrénovat, abych ji měl co nejdřív v ruce.
Zatáčky trefuje naprosto dokonale a podvozek je vynikající. Na ničem lepším jsem fakt nejel.

xKUTYx
xKUTYx napsal 05.06.18 v 20:21

Krasavice

janekbiker
janekbiker napsal 10.06.16 v 21:17 10b.

Tenhle model se vážně povedl. Plus dokonalé barvy. Je to prostě luxusní stroj!

Jacek_18
Jacek_18 napsal 07.02.16 v 08:26 10b.

Krásná , nad tou jsem váhal ale vyhrála R1 .. 10b

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 26.12.15 v 22:32 10b.

Repsolka Tahle barevná variace nikdy neomrzí Ať dělá radost, je parádní

Vendys50
Vendys50 napsal 06.11.15 v 15:20 9b.

super akorát nechápu proč v hodně useknuli ten čumák tak .(