Kawasaki ER 6N (2008)

Vlastník Resp
Vloženo 17.5.2014
Aktualizováno 17.5.2014

Původně jsem chtěl cestovní enduro na ježdění po evropě a návštěvu odlehlých míst. Potom jsem si uvědomil, že jezdím 95% času ve městě a tak by to nebyla uplně nejvhodnější volba.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes (Bylany) - Vše v pořádku, jednání super, rezervace motorky nebyl problém. Motorka s komplet papíry odhlášená na mě, umytá, naleštěná, provozní kapaliny (+brzdy) vyměněny - připravena na sezonu , prodejce Doporučuji

Suzuki DL 650 V-Strom: špatný výběr hezkých kousků (novou jsem nechtěl - ošklivá)
Suzuki DL 1000 V-Strom: moc neohrabaná a velká
Kawasaki Versys 650: na trhu je jich málo, nepotkal jsem pěkný a udržovaný kousek kolem roku 2009-2011
Yamaha MT-07: dlouhé čekací lhůty na dodání motocyklu

První dojmy - Začal jsem tedy koukat po něčem vhodnějším pro městský provoz. Hledal jsem mírně ojetou motorku, ne starší cca 5-6 let nebo novou za rozumný peníz. Nechtělo se mi dát 300 tisíc za motorku, kterou by mi v Praze po měsíci ukradli. Házel jsem očkem po MT-07, ale hned po první návštěve dealera ve vrbovce (mimochodem docela nepříjemné jednání) kde mi bylo oznámeno : "jó, to nemáte absolutně šanci tendle rok.." jsem ji ze svého listu vyřadil. Jako další jsem koukal po ER6n, vzhledově se mi líbí, sedí k mé "průměrně" vysoké postavě (178 cm) :) a je levná. No tak jsem se sebral a po doporučení známých se vydal k chrudimi kde jednu zrovna v Motobikes měli. Jednání supr, druhý den jsem ji telefonicky rezervoval. Motorka se perfektně ovládá což je pro mě do městského provozu naprosto ideální, je to jak na skůtru :)

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci a lidi co chtějí městskou motorku a nechtějí mít nohy u sebe na skůtru :) případně někdo kdo jezdí motoslaolom apod.

Doplňky na motorce - Momentálně je navíc pouze originál plexi kawasaki. V plánu je pořídit výfuk, padáky, vyhodit ty děsný blinkry a dát diodový a přesunout značku na stranu (držák značky je děsně ošklivej)

Výkonově mi to přišlo ze začátku akorát, přeci jen je to dvouválec a tah ve stylu TDI "hezky vocpodu" mi ve městě vyhovoval. Po cca měsíci už si říkám, že by to o pár kilowattíků víc sneslo. Najeto s ní mám zatím 2450km, poměr město/mimo cca 65/35.
Když to takhle půjde dál, tak ji do konce sezony ojezdím tak že bude na odpis :D

Ovladatelnost:
Perfektní, je to jako motorové kolo. Hbitá, lehká a je s ní zábava.

Motor:
příjemný zátah v podstatě od 2500 otáček. Při popojíždění po městě málokdy řadím výš než 4000 ot. kolem 1500 otáček trošku cuká. Největší zátah se dostaví kolem 5500 ot. a končí cca kolem 8000 - 9000. Dál už nemá cenu motor točit.

Brzdy by naopak snesly trošku ostřejší nástup, přijdou mi takové gumové - skusím ještě jednou odvzdušnit. Podvozek je vzdau seřiditelný, ale nic jsem s ním nedělal - zatím jsem neměl nutkání do toho nějak hrabat.

Spotřebu mám po 2450 km prozatím 4.87l/100 a to se nesnažím jezdit nějak ultra eco friendly, naopak občas za to tahám co to jde.

Rozhodně super volba do města a přilehlého okolí. Na výlet někam daleko bych na ní asi nejel, ale po čr a sousední státy je to ok, relativně pohodlné svezení.

Resp
Resp napsal 02.06.14 v 17:16

Tam už samozřejmě jsem

Corum
Corum napsal 19.05.14 v 09:02 10b.

Je to super stroj. Mám pocit že jsem Tě už na ní viděl :)

Jinak jak píše Xmullerx - můžeš se přidat k nám a společně pak někam vyrazit. Nyní plánujeme 24.5. směr Pekelné Doly ;)

xMulleRx
xMulleRx napsal 18.05.14 v 15:28 10b.

Zvolil sis správně a tahle mrška umí jezdit pořádně i mimo město.
Naše skupina tady http://www.motorkar...a/kawasaki-er-6-fans
a na FB Kawasaki ER-6 fans - Czech