ČZ 175/470 (1965)

Aktualizováno 10.7.2018

Deník motorky
Nalezeno 21 záznamů

• Opět vrčí a 150km jen tak

Konečně jsem poskládal vše zpět. Přetěsnil jsem výfuk v přechodu mezi válcem a kolenem - namotal jsem víc závitů azbeztové šňůry. Sehnal jsem silnější silikonový těsnicí O-kroužek do výfuku a vyměnil i ten (dřive jsem ta

Vloženo: 10.07.2018
    Uskutečněno: 08.07.2018
  • Májové "radovánky"

Jak si tak při vánoční pohodě uklízím fotky, zjistil jsem, že mi chybí aktualizace deníku. Letos jsem více opravoval než-li jezdil. Potom co jsem udělal na jaře výbrus a i jsem v předchozích zápiscích uvedl, že motor na

Vloženo: 26.12.2017
    Uskutečněno: 13.05.2017
  • Kontrolka neutrálu

Elektroniky na mašině moc není, pár drátů a funguje všechno. Nicméně, 2W žárovička indikující neutrál je opravdu malého výkonu a vidět je pouze v noci. Pokud brblám přes město, opravdu se hodí vidět, že už tam člověk ten

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.05.2017
    Uskutečněno: 08.05.2017
  • Prvomájový výlet prostě jen tak

Výlet jen tak, dopoledne s kamarádem, odpoledne sám. Najeto necelých 200km, motor po výbrusu šlape pěkně, ale na můj vkus to stejně dost cinká. Ale co, jede pěkně bába jedna. Svezení je nakažlivé, musel jsem ven i odpole

Vloženo: 01.05.2017
    Uskutečněno: 01.05.2017
  • Příprava na sezonu 2017

Přes zimu jsem udělal pár vylepšení, také jsem dal válec na výbrus a slícoval i vyleštil kanály ve válci. Přední vidle mi neustále zlobila, tlumila málo a těsnění u spodních šroubků pouštělo olej }:( takže jsem neustále

Vloženo: 15.04.2017
    Uskutečněno: 15.04.2017
  • STK, ale co předcházelo...

Trable mě provázeli celé znovu oživení stroje a občas jsem sám sebe překvapoval velmi vybíravým slovníkem, hojně používaný pro zcela souvislé slovní popisy probíhající práce. : Velkou pomoc mi věnoval tatí a kamará

Vloženo: 23.08.2016
    Uskutečněno: 23.08.2016
  • Skládání - 2.díl

Jedna past vedle druhý, nedokázal jsem se z toho vymotat. Na cokoliv na co jsem sahnul a chtěl jsem dát dohromady, tak jsem musel předělat nebo nějak upravit. U motoru jsem ladil podložku pod spojkovým košem, protože

Vloženo: 23.08.2016
    Uskutečněno: 22.08.2016
  • Skládání - 1.díl

No jsem lajdák, nenapsal jsem tu dlouho nic, ale makám na to. Sice pomalu, ale stále něco a začal jsem skládat. Napřed jsem si všechno nanosil domů a skládal v pokoji a žena mi to i doporučila :-DD nicméně jsem všechny

Vloženo: 28.07.2016
    Uskutečněno: 14.04.2016
  • Linkování

Díly nalinkovány a mám obrovskou radost, dopadlo to výborně B-) Jen, když to teď vidím, až to poskládám všechno dohromady, budu se na tom bát jezdit. Vypadá to krásně :-DD

Vloženo: 01.02.2016
    Uskutečněno: 01.02.2016
  • Lakování

No jo, jsem ostuda (u) Koukám, že poslední záznam jsem přidal před rokem :! Nicméně, trochu se to opět pohnulo, koncem roku jsem díly jsem odvezl nakonec lakýrovi, protože jsem s tím nechtěl dělat pokusy. Ne všechna p

Vloženo: 14.01.2016
    Uskutečněno: 14.01.2016
  • Nákup dílů, brzdové štíty, řidítka,válec

Pořídil jsem pár dílů jako např. těsnění do motoru, filce do kol, sadu šroubů, primární řetěz a další. Také jsem dlouhou dobu koukal po startovacím segmentu, protože ten můj z motoru je v žalostném stavu a konec se poda

Vloženo: 31.01.2015
    Uskutečněno: 25.01.2015
  • Kryt řetězu na ČZ Sport - konečně!

Byla to cesta trnitá a dlouhá ... sakra dlouhá ... ale nakonec se štěstí usmálo a zadařilo se. Sehnal jsem totiž "konečně" originální kryt řetězu a to ve stavu velmi solidním! Podle dostupných informací a fotek co m

Typ: Koupě
    Vloženo: 08.01.2015
    Uskutečněno: 08.01.2015
  • Stříkací tmel 2

Druhé kolo stříkacího tmelu proběhlo v týdnu a včera, kdy jsem měl připravené kaslíky a nádrž. Některé části, již nastříkaných dílů, jsem přes nerovnosti nebo přes klasický tmel znovu přestříknul stříkacím tmelem. Po bro

Vloženo: 12.10.2014
    Uskutečněno: 12.10.2014
  • Držák na stříkání dílů

Nedávno jsem s tatím probíral, že budu muset vyrobit držák na stříkané díly. Pokud je díl na desce, barva se nenastříká vůbec nebo velmi špatně na místo blízko k desce. Pletivo a na něm stříkaný díl je částečné řešení, a

Vloženo: 16.09.2014
    Uskutečněno: 15.09.2014
  • 95. výročí ČZ Strakonice (13.9.2014)

Včera jsem se vydal směr Strakonice, konala se tam oslava k 95. výročí ČZ Strakonice. Nějaké Sportky jsem hodil přímo sem a zbytek fotek je k nalezení zde: http://petulaplzen.rajce.idnes.cz/95._vyroci_CZ_Strakonice_13.9.

Typ: Sraz
    Vloženo: 14.09.2014
    Uskutečněno: 13.09.2014
  • Stříkání tmelu

Další krok bylo stříkání tmelu. Základovou barvu jsem trochu zdrsnil smirkem a nanesl jsem stříkací tmel. Nic víc. Na druhou stranu, akce byla na celý den, tmel rychle tvrdnul, takže vymýt pistoli, naředit další dávku a

Vloženo: 07.09.2014
    Uskutečněno: 06.09.2014
  • Lisování čepu kyvky, zapalování VAPE

Původně jsem čep i futra kyvné vidlice měnit nechtěl... Jenže, když jsem vše z rámu sundal a začal hýbat s vidlicí, objevil jsem vůli právě v místech, kde se vidlice pohybuje nejčastěji. Vůle kolem 4mm (neměřil jsem to

Vloženo: 20.08.2014
    Uskutečněno: 19.08.2014
  • Na pískoviště a ihned do základovky

Akce pískování domluveno, takže jsem si vzal dovolenou a hned ráno se vydal na "pískoviště". Chlapík právě pískoval díly na stadiona a byl rozumný. Vysvětlil jsem mu, že nechci aby mi z kaslíků a blatníků udělal rovné pl

Uskutečněno: 13.08.2014
  • Úlovky z burz aneb "gumový program"

Hodil jsem na stůl pár věcí a pobavilo mě to natolik, že jsem tomu začal říkat "gumový program". Těch gumových dílů je opravdu dost ačkoliv se mi to vůbec nezdálo. Je fajn, že se spousta dílů se dá stále sehnat...

Typ: Koupě
    Uskutečněno: 02.08.2014
  • Zjišťování škod II

Po krátké pauze, kdy se toho as tolik neodehrálo na motorce, jsem navštívil nějakou tu burzu a sehnal pár důležitých dílů B-) Nicméně jsem se opět vrhnul na rozebírání. Nádrž vypadá vcelku OK, uvnitř je rozhodně skvělá

Uskutečněno: 26.07.2014
  • Rozebírání a zjišťování škod

Motorky mi bylo opravdu moc líto, rozebral jsem ji kompletně. Montáží menšího rámečku světla došlo k prasknutí držáku na spodní masce. Rámeček světla po nehodě ztratil chrom a vypadnuté sklo někdo přilepil na obyčejný si

Uskutečněno: 31.03.2014