renocar_zariPROFIL MOTORKY

ČZ 175/470 (1962)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník čzťák
Vloženo 12.11.2016
Aktualizováno 12.11.2016
Zobrazeno 1 999x
HODNOCENÍ PROFILU OD 8 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 8.8

Popis motorky


Další zetka ve stáji, tentokrát ČZ 175/470 Sport. Dlouho jsem o tomto modelu přemýšlel a když se naskytla příležitost koupit ji, neváhal jsem. Tento předchůdce všech dnešních supersportů v sobě snoubí špičkovou techniku ("balšaja technika") s ryzí radostí

Motorka koupena od Vydraženo na aukru

První dojmy - První dojmy byly samozřejmě jen ty nejlepší, protože jsem přesně věděl, do čeho jdu :-)

Motorku bych doporučil pro - Motocykl je nevhodnější pro lidi, kteří mají rádi ploužení se českou krajinou za řevu a smradu dvoutaktního zabijáka, který na sebe přitahuje pozornost okolí kdekoliv chtěně či spíše nechtěně zastaví.

Doplňky na motorce - Zpětné zrcátko.

Recenze

A už je to zase tady, listopad. Ten hnusný, studený, zamlžený, temný a ponurý měsíc, kdy na mě opakovaně přichází deprese z postupně klesajících teplot a nedostatku slunečního svitu. A protože se mimo jiné ani nedá jezdit na motorkách, trávím volné chvíle tohoto všemi motorkáři proklínaného období čuměním na obrázky motocyklů. Vyvolané úzkostné stavy se v posledních letech projevují opakovaným nakupováním rozličných verglů, protože když se nedá jezdit, tak se aspoň v něčem musím vrtat.

Stalo se tak jednoho hnusného večera (listopadového večera), že čumím na aukro a z ničeho nic mi do oka padne kompletní a pěkná Sportka. Navíc, světe div se, není z Čech, odkud pochází většina prodávaných strojů, ale od Olomouce. Napřed si říkám, že tu stejnou 175 s 16" koly už doma mám a nechávám to plavat. Postupem času nad ní přemýšlím čím dál tím víc a je mi jasné, jak to dopadne. Přihazuji, chvilka napětí a ono to opravdu vyšlo! Zetka je moje a s ní si kupuji také další porci nezapomenutelných zážitků

Domluva s prodejcem a rychlá, věcná a férová. V sobotu ráno nasedám s tatou a bratrancem do auta a jedeme pro mašinu. Pořádně ji přikurtujeme a už se veze.

Nevím čím to je, ale vždycky když dovezu domů motorku, tak se kolem motají nějací kokoti. Buď ji chtějí předělat na malotraktor, odkoupit, nebo odvézt do šrotu... V tomto případě to byla ta poslední možnost.Po tom, co zmerčili konvolut šrotu, okamžitě otočili traktor a nechybělo moc a zetka by se válela na vlečce mezi sekačkou a boilerem. Naštěstí se mi ji podařilo nasazením vlastního života uchránit a zachovat tak tento stroj příštím generacím.

Protože venku byla zima jak sviňa, namontoval jsem baterku, nalil do nádrže trochu životabudiče - směs toho, co se dnes prodává pod obchodním názvem benzín (ethanol+voda+palmový olej+homeopatické množství alkanů) smíchaném v příslušném poměru s tím, co se dnes prodává pod obchodním názvem olej (takové svinstvo fialové - TSF Mogul) a klasicky po prvním, nebo možná dokonce i po dvacátém nášlapu to chytlo. Motor má po těch letech takovou chuť k životu, že ikdyž motorka stála na stojanu, stejně vlastně jela - než jsem se stačil otočit, odpochodovala asi půl metru směrem k silnici. Sportovní geny se holt nezapřou!

Zdokumentoval jsem původní stav a přestože na fotkách nevypadá motorka až tak špatně, rozhodl jsem se pro kompletní renovaci. Jednu zetku v původním stavu už mám a vlastně až teď jsem naplno ocenil její krásu a uvědomil si, jaké velké štěstí mě potkalo, když se ke mě dostala.


Bude to nejspíš dlouhý boj, než se stará dáma opět ukáže v nejlepší kondici a Kroměřížskem opět zaburácí její dvoutaktní srdce. Drže mi palce. Váhám ještě nad barvou, ale pravděpodobně to bude černá.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
68732
68732 napsal 17.01.18 v 20:58 10b.

jak se pohnula chlape renovace?

Jawar354
Jawar354 napsal 07.09.17 v 13:55 1b.

jelenl
jelenl napsal 16.04.17 v 20:59 10b.

Z fotek mi přijde, že ty bloky motorů máš opískovaný a pokud ano,tak se obávám, že už tomu chemické leštění moc nepomůže, od toho písku to bude mít narušený povrch a toho už se jen tak nezbavíš... Držím palce při sestavování, jen to neuspěchej všechno má svůj čas...

fiato
fiato napsal 29.12.16 v 16:15 10b.

Krasna Sportka. Drzim palce, jen bych misto lakovny pouzil jen Tempo- vsak ten lak se nezda tak strasnej. Puvodni lak je puvodni lak...

Karlos_600zzr
Karlos_600zzr napsal 21.12.16 v 20:19

Krása. Zdravím kolegu z Luhačovic.

Více komentářůTOPlist