Honda PCX 125 (2013)

Vlastník millhi
Vloženo 20.2.2014
Aktualizováno 16.2.2018

Cenově dostupný, svižný, lehký s nízkou spotřebou. Vhodný od popojížděček po městě přes příměstské dojíždění do práce až po kratší výlety. Všestranně využitelný pracant.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Solidní přístup, moto jsem nekupoval přímo od dealera, ale od majitele, který ji vyhrál a obratem prodával dále. Přesto mi prodejce udělal standardní "předávačku", což nemusel, jelikož moto bylo z jeho pohledu už prodané. To jsem ocenil.

Honda Vision 110: Naprosto by mi parametrově vyhovovala, ale naskytla se mi příležitost koupit nové PCX za cenu v podstatě srovnatelnou, proto nebylo co řešit...

První dojmy - Přestože se jedná o můj první motorizovaný jednostopý stroj, hned od prvního svezení mi skútr seděl a věděl jsem, že jsem neudělal chybu. S každým dalším kilometrem tento pocit sounáležitosti jen roste, jak se více a více sžíváme.

Motorku bych doporučil pro - Honda PCX je skútr s velmi širokým záběrem využití, ale zejména ho lze doporučit pro cestování po městě a příměstské dojíždění.

Doplňky na motorce - - zimní návleky na řídítka iXS Elefantinos
- deka přes nohy od iXS
- kufr GIVI
- vyhřívané rukojeti oxford Premium Touring OF691

Hledal jsem skútr, který by mi primárně sloužil jako dopravní prostředek do 12 km vzdáleného zaměstnání. Moje kritéria výběru byla: 125ccm (mám jen B-čko řidičák), nízká spotřeba, ovladatelnost, kvalita (čínu jsem rovnou zavrhl) a cena.

Na konci roku 2013 jsem si udělal krásného ježíška a přivezl si tuto Hondičku z Jarova.

PCX je pro moje účely jako stvořené a od prvního svezení jsem věděl, že budeme velkými kamarády

únor 2014: Prvních 300 km:
Zima je letos k motorkářům velmi shovívavá, zajíždět jsem začal o vánočních svátcích a v polovině února mám najeto prvních 300 km. Jakmile to počasí umožňuje, kašlu na vlak a na cestu do práce sedlám Hondu

Snažím se poctivě zajíždět, takže jsem zatím nemohl naplno otestovat jízdní vlastnosti, ale prozatím nejen, že nejsem zklamán, jsem dokonce nadšen. Brzdy už si krásně sedly a zabírají velmi slušně. Nikde nic neklepe, nevibruje. Podvozek je možná trochu tvrdší a pokud člověk přejede nějaký větší výmol, nebo několik menších za sebou, otřesy se trochu přenáší do kostrče a na vině je nejspíš pověstný bobek, který se Honda pro rok 2014 rozhodla odstranit. Je to ale drobnost a jinak je jízda pohodlná.

Pro větší komfort jsem si pořídil deku na nohy od iXS a návleky na řídítka od stejné firmy. Za rozumné peníze hodně muziky. Rukavice nemám nijak úchvatné a jízda v -3°C není díky návlekům problém. Jakmile je 0°C a více, už se dá mluvit o naprostém komfortu . Oba doplňky jsou skvělé a nelituji ani jedné koruny do nich vložené...

únor 2018: 17 000 km:
4 roky provozu a najetých 17 000 km. PCXko slouží věrně, za celou dobu jsem měl jediný vážnější problém, a to výměna hlavového složení. Závada se projevila až po skončení záruky a výměna v Hondě Lety nebyla zrovna láce.
Jinak všechno v pořádku, na zadku nová guma od Michelinu (City Grip) - mohu doporučit.
Komfort jsem si zlepšil koupí 34lit. kufru od GIVI a vyhřívaných gripů OXFORD (Premium Touring OF691).

PCX je parťák. Jděte do ní, pokud ještě váháte.

Lapi1
Lapi1 napsal 16.02.18 v 18:55 10b.

Ať slouží

K-tomson
K-tomson napsal 26.12.14 v 22:53 10b.

Ahoj, přesně tak...

Jurca
Jurca napsal 27.02.14 v 08:06

Haesty
Haesty napsal 20.02.14 v 16:57

Parádní design a z dálky vypadá jako velká mašina