Honda PCX 125 (2021)

Vlastník Bicista
Vloženo 30.9.2021
Aktualizováno 4.10.2021

Pěkný skůtr, super přibližovado do města, srandovní spotřeba, prostě Honda PCX

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - autorizovaný dea

Honda Forza 125: Cenově nesmysl
Yamaha NMAX 125: Malý objem prostoru pod sedlem

První dojmy - První dojmy jsou skvělé, lehký, obratný, krásná spotřeba 2,0litru.

Motorku bych doporučil pro - Pro včechny, co chtějí přibližovadlo s minimální spotřebou, pro všechny co mají jen skupinu B, pro všechny co chteji Hondu PCX :)

Doplňky na motorce - Dokoupené příslušenství:
Držák kufru Kappa KR1190 (790,-)
Kufr 35L Kappa K35N vč. plotny (1600,-)

Skůtr zakoupen v Honda Bartyzal České budějovice dne 30.9.2021.
Na záčátku roku 2021 jsem se rozhodnul že se po 20ti letech vrátím do jedné stopy.
Pořídil jsem si tedy krasavce Royal Enfield Interceptor 650 Twin, jenže po půl roce jsem zjistil, že mě to ježdění vlastně moc nechytlo. Vyjíždky mě moc nebavily. Tak jsem to prodal. Zjistil jsem, že potřebuji něco opravdu do města a na krátké popojíždky do okruhu 50km, a mít na to takový stroj mi přišlo zbytečné, ta hned jsem tedy začal přemýšlet o skůtru. Do oka mi padla Honda PCX, prostě nejoblíběnější a nejprodávanější skůtr. Přemyšlel jsem ještě nad Yamaha Nmax 125, ale tam mi prostě vadilo, že prostě nema to co PCX a to:
- PCX větší podsedlový prostor (integralka v pohodě a zbyde ješte hodně mista)
- Lepší a hezčí přístrojovka
- Klasická řidítka s možností naklopit je více dopředu
- Na klasik řídítka, jde levně uchytit klasické příslušenství
- Tižší motor
- Nižší spotřeba (každé deci se počíta)
- Start/Stop vypíná až po 3s, mate možnost zastavit a hned jet, bez toho aby to hned chciplo.
- Bez klíček (ale to snad má i tuším Nmax)
- Lépe žehlí nerovnosti na vozovce.
- Širší nášlapný prostor na nohy.
- Hezké stupačky pro spolujezdce
- Celkově PCX hezčí :)

Vzhledem k tomu, že mám skupinu full "A" , tak, ale chtěl jsem stroj co by mohla řídít i manželka se skupinou B, takže jsem zustal u kubatury 125. Měřím 185cm tak samo nedalo mi to a v salonu Hondy jsem ještě kouknul na Forzu 125. Ale jen do doby než jsem viděl cenovku. Forza 125 mi připada naprostej cenovej nesmysl, výkon zanedbatelně větší, větší váha o 30kg, jistě komfortnější pro mojí postavu, ale sorry jako, tak málo na víc a daražší o 60tis ?? no opravdu nesmysl.
Takže PCX jasná volba s cenovkou 79 800,- verze 2021.
Z praktických důvodů jsem volil červený, nebo snad vínový odstín, ne že bych byl tehle barvy fanoušek, vic se mi libila taková ta šedá-platinova. Ale myslím, že jediná červena se děla v lesku a to jsem chtěl. Prostě na matu jakýkoliv defekt na barvě je problém, prostě to nejde rozleštit. Takže jedině lesk.

Přístup prodejce, takový vlažný, hlavní problem je v tom, že nejsou nikde skladovky, tj. vystavené kusy, takže pokud stroj neni k vidění někde na ulici, tak bez šance se s ním seznamit, pokud nemáte známeho kdo PCX má. Slevu nedali žádnou, spíš výhružka, že se bude zdražovat. Lekárničku jsem musel dokoupit.

Skůtr nebyl skladem, takze čekačka naštěstí jen 1,5 měsíce. ale i tak mi to přišlo jako věčnost a podzim klepal na dveře. Slíbený termím 38 týden se posunul o týden, ale nakonec jsem se dočkal a skůtr je doma. Ještě než příšel koupil jsem v Alze držák na kufr za 790,- a kufr Kappa K35N (35L) za 1600,- celkem 2400,-. V hondě mi nabízeli 30l kufr Givi za 3500,- proč jim tam nechávat 1100,- :)) ani nahodou.
Moto jsem chtěl taky havarijně pojistit. V hondě nabídka povinné+havarijni cca za 4000,- to mi přišlo moc, tak jsem zkusil pojišťovny a Directu jsem se dostal na povinné za 290 + 1600 havarijko. takže super zase úspora.

Měřím 185cm a mám dlouhé nohy, takže prvně co jsem si dovezl skůtr ze salonu, jsem poupravil řidítka a natočil jsem je vice dopředu.

Až začne Givi nebo Kappa dělat čelní štíty, pořídím tento doplněk, Honda za to chce bambilion

Takže radost je doma a hurá jezdit :)
Dále případně můj deník

Krena21
Krena21 napsal 07.08.23 v 10:17 9b.

Hi, thanks for your opinion and experience. PCX is unavailable everywhere and there is a waiting list for it, so I didn't try it and made a deposit with K2 Moto "blindly". Only with the difference that I will be waiting for a quarter of a year for trap the cat PCX this year. But even if I get it in September I went for it anyway, I'm afraid with the way everything is going up it would be 5 or 10k more next year. By the way, the Honda has the rear trunk more expensive for the reason that it has a common keyless lock with the scooter. And the start/stop system can be turned off.

83427
83427 napsal 16.06.22 v 20:07 10b.

Ahoj, díky za názor a zkušenosti. Taky mám 185cm a slyšel jsem nějaké narážky, že PCX je ideální pro lidi do 180cm výšky. A přesně jak píšeš, PCX jsou všude nedostupné a je na něj čekačka, takže jsem si ho nevyzkoušel a složil zálohu u K2 Moto "naslepo". Akorát s tím rozdílem, že já budu letos na PCX čekat čtvrt roku. Ale i když ho dostanu v září, stejně jsem do toho šel, obávám se, že jak všechno zdražuje, bylo by příští rok o 5 nebo 10 tisíc dražší. Mimochodem Honda má ten zadní kufr drahej z toho důvodu, že to má společný bezklíčový zámek se skútrem. A start/stop systém se dá vypnout.

peterkw
peterkw napsal 16.04.22 v 22:15 10b.

Nech dobre sluzi. Ja som isiel z 4 hrncekov a 57 kW dole dole na hrncek jediny s 9 kW. On ten 1 hrncek dokaze s pcx slusne zahybat.

mildanek72
mildanek72 napsal 10.12.21 v 06:55

Bicista. Jasný fandím všem generacím PCX obzvláště pak té poslední čtvrté Jsou to super stroje!

Bicista
Bicista napsal 08.10.21 v 18:00

To mildanek72: nepocituji problem se zadnim 13" kolem diky nemu se u verze 2021 povedlo vice zvetetsit podsedlovy prostor, Intagralka tam jde naprosto v pohode jak stitem dopredu tak dozadu.