Jawa 150/352 (1955)

Vlastník kofola650
Vloženo 8.12.2013
Aktualizováno 29.3.2014

Když jsem ji viděl poprvé, okamžitě mi padla do oka a řekl jsem si " TU musím zachránit " a za pár dnů byla doma. :) :) :)

První dojmy - Koncem roku 2011 jsem ji našel někde na inzerci, prohlédl si pár fotek - a bylo rozhodnuto. Mám rád motocykly v původním stavu a tak jsme si s manželkou udělali výlet do Jičína. Prodej proběhl k oboustranné spokojenosti a tak zas přibyl jeden kousek do sbírky.

Až doma, při podrobnější kontrole jsem zjistil co jsem koupil. :) :) :) Chybělo pár drobností - řetěz, lanka, plynová rukojeť, přední brzda... . Ale jinak bylo vše a vypadá to, že původní !!! Černý lak je sice v horším stavu a se škrábanci a odřeninami až na plech, ale zase vidím, že je originál. Jenom přední blatník vypadá, že byl červený a pak zase černý !??? - Kde soudruzi v Jawě udělali chybu ? -

Snad vzali červený a stříkli ho na černo i se zbytkem motorky ? :) :) Ale linky vypadají stejně jako na zbytku motorky a pod černou je jen základní barva !
Když jsem zjišťoval kolik bylo vyrobených v černém provedení našel jsem jen jednu na jižní Moravě. MÁTE JEŠŤE NĚKDO ČERNOU ? Napište. Dík
Po nějaké době jsem koupil lanka, brzdový štít, vyčistil karburátor, válec, nalil benzín a pokusil se ji nastartovat. A jak to dopadlo ? Motor šlape jako hodinky.

CZRUMikce
CZRUMikce napsal 30.11.22 v 11:33 10b.

Ahoj, já mám černou, ale už po renovaci. Moc jich nejspíš nebylo, je to vzácnost vidět černou. Já mám rod 1955, už s celobubnovou brzdou.

p.epanica
p.epanica napsal 15.02.14 v 22:28 10b.

Už se těším jak to dopadne ... jestli se bude něco dít.

Milan1963
Milan1963 napsal 10.12.13 v 13:23 10b.

Na svůj věk moc zachovalá ! Udržuj ji tak jak je , což je myslím to nejcennější!

Dolin
Dolin napsal 09.12.13 v 07:59 10b.

Krásná! Barvu asi nikdo nezjistí. I před padesáti lety se renovovalo tak že se na profi lak dali linky! I v roce 1954 mám mnoho inzerátů typu "Prosám Jawa Pérák 1947, nový lak, chrom,..". I já mám doma oranžový blatník na pérase s linkama. Pod mím jak jsem to umyl je klasika červená a původní linky,... Prostě bych ji nechal černoua jen umyl a vypaštil. takto je krásná! Tohle klidně může být 20-30 let stará renovace z osmdesátých devadesátých let.