Jawa 150/352 (1955)

Vlastník Piita
Vloženo 3.6.2012
Aktualizováno 3.6.2012

Jo 150dina měl ji můj děda a já ji musel mít také .

Koupeno v naprostém dezolátním ale téměř v kompletním a nepotlučeným stavu. Je to moje asi nejnákladnější renovace ale já toho určitě nelituji. Dle mého je to motorka které se může říkat velký veterán už kvůli tomu že má platné doklady a těchto kusů moc vyrobeno nebilo.Zároveň upozorňuji že má origo plné bubny!,tyto typy to měly koncem roku 55 a začátkem 56 a tahle je z listopadu 55 (u toho kusu vím zcela jistě).Každý má zájem o půlbubny ale toto je dle mne mnohem vzácnější o proti půlbubnu jich je jen hrstička.Co se týče /jízdních vlastností tak je to docela sranda motorka je celkem točivá a jede poměrně na svůj malý výkon i rychle ale ta 4 tam prostě chybí avšak tím je kuriozitní a zajímavá.Renovoval jsem ji asi 2 roky hlavně kvůli finančním důvodům ale i tak přece ní kam spěchat.Určitě to stálo za to .

PŘÍHODA: Hned druhý den kdy jsem ji dokončil. Jsem jel z projížďky domů tak asi 200 metrů před domem kde už mě vyhlížel můj otec jsem najel do výmolu na silnici,řidítka se mi rozklepala a na konec to dopadlo tak že jsem přeletěl přes řidítka.Byl jsem trochu potlučený a na proti zrovna jel nějaký hodný řidič který zastavil a zeptal se zda jsem v pořádku já kývl a šel jsem k motorce,zvedl jsem ji a odtlačil domů.Kdyš jsem to doma omrkl tak jsem si myslel že si asi půjdu hodit mašli . Zlomil jsem páčku spojky,zátku od plynu jsem obrousil od silnice tak že zní skoro nic nezbylo,zlomená stupačka a co bylo nejhorší tak lem na přením blatníku jsem obrousil tak že na jednom místě skoro zmizel . Ale co život jde dál a dopadlo to tak že jsem to dal zpátky do původního stavu,co bylo zlomeného a sedřeného jsem vyměnil, a blatník jsem spravil tak že jsem z kytu vytvořil jako by lem co byl pryč a přetřel barvou. Nevím jak je to možný ale laku jako takovému se na motorce vůbec nic nestalo ty stupačky to všechno zachránili. Motorka je teď nepoznání od toho co jsem to položil a tak jezdím vesele dál juchůůů . Všem přeji aby neměli takovou smůlu jako já je to škoda a nervy si musíme šetřit pač z tohoto může opravdu trefit .

Marty68
Marty68 napsal 02.09.20 v 09:18 10b.

krásná malá kývačka. Hodně zdaru!

jawa354
jawa354 napsal 04.01.17 v 23:22 10b.

paráda!

Dohny1
Dohny1 napsal 02.11.14 v 19:07

Dobrý den chci se zeptat je mi 18 a čerstvě jsem si udělal řidičák a chci buď ČZ nebo Jawu a už mě nebaví pořád koukat na inzeráty 26000 a tak dále chtěl jsem se zeptat jestli by jste neprodal za nějakou přijatelnou cenu nějakou z vašich motorek.Budu to i chápat když řeknete ne ale chtěl jsem to aspoň zkusit .Popřípadě jestli nevíte o nějaké levné Jawe nebo ČZ. Můj táta měl taky Jawu tak taky sháním. S pozdravem a pochvala při dalších renovacích.

Herejk
Herejk napsal 16.03.14 v 17:58 10b.

Máj ji doma po tátovi ve stofdole, najezdil jsem s ní jako mladej od 16-ti do 24 cca 20tis. km. Jediný problém byla hned na začátku zapalovací cívka, jinak sloužila bez poruchy a přes řídítka jsem taky kolikrát letěl. Teď čeká s papírama v depozitu na renovaci laku. Motor mám po GO - kliku mi dělal Finek v Blatné.
Perfetní motorka pro začátečníka, tak si ji užij.

smoula555
smoula555 napsal 12.06.12 v 21:39

Krásná práce!Na to jak vypadala na začátku a teď..