Jawa 150/352 (1955)

Vlastník franco83
Vloženo 22.12.2011
Aktualizováno 25.2.2013

stopadinu jsem dostal jako kluk od znamého. Pak nastalo období kdy mě zajimaly víc slečny než motorky, tak sem ji střelil za 500.. ty časy už jsou pryč, ja jsem zase normalní, nostalgie zapracovala a stopadina je doma

První dojmy - no po letech staní blafla jako by se nechumelilo.. jizda zadnej ohen vzhledem k motoru .. ale proste je to nostalgie :-)

No jak píšu výše.. měl jsem jí jako kluk od známého. Byla to moje první velká motorka a ja z ni mel obrovský respekt
Byla v horšim technickém stavu, nesla vyladit, byl to nespolehlivej krumpl.. ale jako kluk sem uměl jen nastartovat a jet

Nicméně jsem na ni prožil část svého dětství na chatě, kde jsem byl postrach udolí, jak pro lesní zvěř, tak pro nerudné chataře Rozhodně jsem si s ni užil krásný chvíle..a ty pocity se nezapomínaj.

Později jsem si pořídil 350 kejvačku na lítání po lese, tak tahle "rozbita" se opřela pod přístřešek u kamarada na pile.
Po nějaké době mi kamarad napsal (to jsme ještě komunikovali pres českou poštu ),že jeden z pracovníků na pile, by o ni měl zájem. No a co ja s motorkou co zlobí, poslal jsem jí za 500 korun do světa.

Postupem času jsem se začal tlouct do hlavy a litoval jsem.. kdo jste udělal podobnou věc, určitě mi rozumíte.
Takže když jsem se pak dozvěděl, že 150ku ma v garaži soused a neví co s ní, byl jsem jako na trní..skoro jsem nespal..vubec jsem ho nemohl zastihnout doma, az sem ho dohnal v praci. Neměl absolutně ponětí co to je za motorku, pro něho to byl šrot. řekl jsem mu že mu dám 1000,- a on mi málem utrhnul ruku ) řekl mi že je nepojizdná a že neví co s ni je. Přitahl jsem jí domů, chyběl v karteru bakelitovej držák vysokonapěťového kabelu ke svíčce,kabel a zadní tlumič. kabel jsem tam přiletoval na hulváta a chytla na první šlápnutí

Takže je doma a jednou na ni třebas dojde.
Tě prsk

Herejk
Herejk napsal 02.11.19 v 06:28 10b.

Takže v konečném součtu tě tvá životní chyba přišla na 500,- ...
Od teď už to bude dražší

Ferys
Ferys napsal 26.12.11 v 22:22

No jednou to bude pěknej kousek

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 22.12.11 v 19:38

omlouvám se,ale měl tam bejt palec nahoru samozřejmě

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 22.12.11 v 19:37

Takovejhle kup to je nejlepší a že vim o čem mluvim :)

lorus
lorus napsal 22.12.11 v 18:47