Jawa 150/352 (1955)

Vlastník Hippieguy
Vloženo 8.10.2012
Aktualizováno 28.4.2014

Tahle mašina stála si dvacet let v chlívku, stačilo nalít benzín do karbce, stříknout ho trochu pod svíčku a pak se motor rozezvučel.

První dojmy - Na to o jakej rok se jedná jela jak splašená, malá, lehká, ovladatelná. Sice skoro nebrzdila, ale co chtít od veterána.

Tuhle mašinu jsem koupil za 3 000kč. Byl trošku problém jí nakopnout. Rozebral jsem celý zapalování, nastavoval předstih a nic. Nakonec jsem zjistil, že i když je klíček ve spínačka ve správná pozici, musí bejt klíček zasunutej ve spínačce uplně, jinak se tam prostě jiskra neobjeví. Ale jiskru má krásnou. Trochu zlobí karburace, přestože jsem jí vyčistil, tak se občas zanáší bordelem z nádrže a zlobí. Hned jak budu mít chvíli čas tak to opravim.

Jinak jede parádně. Koupil jsem novou zadní duši, vyměnil ji a hrozně mě přakvapila. Na to, že má výkon jen 7 koní, 3 kvaltovou převodovku a je bezmála 60 let jede jako z praku. Podle GPS je dosavadní maximálka 91kmh, nejspíš jede i víc, ale na to mi nestačí silnice, je tam stopka a musim zastavit. Do zatáček jde uplně sama a zatáčky, kde jsem předtim jezdil na chopperu 50kmh jedu ted 70kmh. ž se těšim, až budu mít funkční přední brzdu. Zadní sice funguje velice dobře, ale i tak je to trochu "O hubu"

Bohužel stav neni ideální, motor je v perfektním stavu, má najeto jen 9 tisíc, ale plechy jsou docela napdený zubem času.
Bude to chtít:
-nový kolena
-novej přední blatník
-novej rámeček světla
-udělat lak
-nachromovat přední vidli, tlumiče, brzdový štíty a středy kol
-kompletně to rozebrat a vyčistit

Zatim jsem to komplet přejel tempem a docela prokoukla. Dost mě štve, že na ní budu muset mít veteránský papíry. Přestože pojístzka byla placená celou dobu, tak se to s původnim techničákem nějak podělalo a tak musim udělat veterána. Původně jsem jí chtěl nechat v co nejpůvodnějším stavu, a udělat jen ty důležitý věci, jako tlumiče, gumy, brzdy a elektriku ale řek bych, žer by neprošla.

Dohny1
Dohny1 napsal 02.11.14 v 18:28

Dobrý den chci se zeptat jestli máte stále tuto jawu měl bych o ní velký zájem popřípadě jestli je nějaký kontakt komu jste jí prodal, jawa 150 je jak se říka srdcovka.

tramp57
tramp57 napsal 03.06.14 v 20:31

109235 km - to je zajetý motor, zbytek doladíš v zimě a budeš mít 10 bodů. Držím palce.

Ben-harmonika
Ben-harmonika napsal 12.10.12 v 22:35

Za 10b, skvost, nezjurvi to !!! Nádherná babička

Hippieguy
Hippieguy napsal 09.10.12 v 13:40

To je pravda, že novej lak můžu dát kdykoliv, ale když se na ní chci občas projet legálně po silnici, tak nemam jinou možnost.

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 09.10.12 v 13:29

Nádherný kousek,ale přimluvil bych se za to abys jí nechal takto,co bych dal za takovou motorku v takto dochovalém stavu. Za pár let bys toho moch litovat. Ale je to tvoje věc,takovýhlech moc není a nebude! noevej lak můžeš dát kdykoli.