BMW F 650 GS (2004)

Vlastník čábe
Vloženo 28.7.2013
Aktualizováno 26.1.2021

Univerzální, obratná, pohodlná a krásná motorka s malou spotřebou.

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Honda XL 650V Transalp: důvod neuveden
BMW F 650 GS Dakar: důvod neuveden
Honda XL 1000V Varadero: důvod neuveden
Aprilia ETV 1000 Caponord: důvod neuveden

První dojmy - Vzhledově pěkná motorka, hodně pohodlné sedlo, jde krásně odspodu (60nm).

Doplňky na motorce - Padací rámy, kufr.

Vzledem k tomu, že jsem tak trochu downgradoval z dvanáctkového bandita na tohohle prcka, jsem mile překvapen. Cestovní rychlost 100-110 v pohodě, docela i bez vibrací. Jízda ve dvou také bez problémů. Až budu mít 120kg, tak koupím GS 1200:). Při testovaní maximálky cca 160km/h budíkově jsem myslel, že z báwa ulítnu - za to může malé plexi, ale kam se na enduru hnát, že? Pro mě asi největší novinkou je ABS, které jsem ještě na žádné své motorce neměl. Další novinkou(pro mě:)) jsou vstřiky a tím pro mě příjemná spotřeba.

Servis:
+++10.8.2020
Olej Castrol Power 1 - 10W40 + olejový filtr + sada těsnění
Přední brzdové destičky Brembo
Brzdová kapalina TRW DOT4 vč. odvzdušnění
Vzduchový filtr HIFLO
2x svíčka NGK
Chladící kapalina Motocool expert
Ségrovky olejové nádrže vč. plastových podložek a dilatační těsnení - orig. bmw
Nové šrouby torx + šroub spodní nápravy
Čištění a mazaní řetězové sady

+++ 12.6.2018 = Olej Castrol 10W40 + ol. filtr
+++20.12.2016 = Baterie M.Line YB12AL-A2
+++ 4.5.2015 = Olej + filtr, ventily, kontrola rozvod. napínáku, chladící kapalina, simeringy př. vidlí, tlumičový olej.
+++ ?.6-7.2013 = Pneu, řetězovka, olej + filtr, vzduch. filtr., brzdová kapalina.

Tech. info, mé poznatky a postřehy:)
+++ Kufr: Kappa KGR 46 Garda Monokey(lze použít i jako boční, max. zatížení 10kg)
+++ Pneu: Mitas e-08(silnice ok, terén nic moc).
+++ Tlumičový olej: Motul Fork oil expert 15w.

DeanNESTLE
DeanNESTLE napsal 16.09.20 v 12:18 10b.

Pěkná šestpade, koukám, že jsi z Konárovic to je kousek, tak můžeme někdy dát vyjížďku

čábe
čábe napsal 06.08.13 v 21:49

Ahoj, díky za skvělou recenzi hombre

devolo
devolo napsal 31.07.13 v 10:49

Tahle motorka umí víc než se zdá,poladíš primár sekundár ubereš tlak na gumách a rázem je z toho takový super offroad traktůrek který projede snad kde co v okolí a v pohodlíčku,ani do stupaček nemusíš.Je to skvělý strojek na cesty a to sedlo no problema 250 v zátahu a nic nebolí,no a ta spotřeba-co víc si přát.Jednoznačně uzrálá a dlouhodobě dobrá volba i cestování ve dvou dává s bagaží obstojně.Silnice,adventure a offroad vše dává velmi slušně.Je málo strojků co jsou tak všestranní bez kompromisu.Tak ať to offroadventuroaduje hombre.