Kawasaki ER 5 (1997)

Vlastník Hagis
Vloženo 15.7.2013
Aktualizováno 23.5.2014

Krásná a zachovalá klasika, která vydrží snad úplně všechno :)

Suzuki GS 500E: nelíbila se mi tolik a za ty peníze, které jsem na moto měl nebyla žádná pěkná
Honda CB 500: nelíbila se mi tolik a za ty peníze, které jsem na moto měl nebyla žádná pěkná

První dojmy - Jel jsem si pro ní z Prahy až do Šluknova (cca 140km). Cestu zpět jsme se seznamovali a užívali krásnou projížďku v okolí Č.Lípy, Dubí, Mělníka a tak podobně. Vyzkoušel jsem si čeho je schopná, jak brzdí, kam až se dá vytočit atd. První dojem na mne udělala veliký, opravdu se řídí výborně, drží stopu, brzdí a když se vytočí, tak jede jak pila :) po předchozích 125 kách a skůtrech je to skok jak blázen. Má vykuchaný výfuk, takže i zvukově nedělá žádnou ostudu :)

Motorku bych doporučil pro - nejvhodnější je pro lidi, kteří přechází z nižších kubatur a mají se aspoň trochu rádi, že se nechtějí hned zabít :) myslím, že tento stroj je pro ně nejvhodnější, poměr cena-kvalita-výkon je super. motor je nesmrtelný a když dostává péči, tak vám to s radostí vrací.

Doplňky na motorce - Zatím žádné ale plánuji dát jiné blinkry, protože tyhle jsou opravdu retro a ač je motorka nadčasová a pořád vypadá k světu, ty blinkry prozrazují, že je to už babička. pak jiná zrcátka, protože v těhle nic nevidím a rád bych se sem tam kouknul, jestli je za mnou volno. dále bych chtěl dát čirou zadní i přední lampu. takže uvidíme

14.7.2013

ER-5 jsem si vybral hlavně z finančních důvodů a taky proto, že je to osvědčený stroj, který funguje a který nepotřebuje extra velkou péči. Vzhledově taky neurazí a pro ten přechod mezi slabou a silnou motorkou je ideální.

zatím najeto cca 300km a musím říct, že jsem opravdu spokojený. žádný problém, jezdí se na ní opravdu krásně, dá se jet úsporně na pohodu, řadit dřív a nic neřešit. nebo taky umí pozlobit, to když necháte 1, 2, 3 vytočit na max, tak tam máte rázem 130km/h a ani nevíte jak :)

brzdy by mohli být účinější, ale pokud na tom nezávodíte, tak to bohatě stačí. zadní buben je už taky trochu retro a ani jsem ho sám nepoužil, ale až pojedeme ve dvou, tak to asi bude trochu potřeba. přední dělá svou práci dobře.

podvozek je v pořádku, nemám výtku, vyžehlí i známé české díry a není to žádný kostitřas :)

ovladatelnost je super, dělá přesně to, co ji řeknu.

spolujezdce jsem zatím nevezl.

úložný prostor je malinký pod sedlem. vejde se tam nějaké nářadí, náhradní žárovky a lékárnička a to je asi tak vše.

co se spotřeby týče, tak to zatím nemám úplně spočítané, ale myslím, že to bude mezi 5-6l na 100km, podle jízdy. dálnice si vezme trochu víc.

nejlíp se moto cítí na okreskách s častými zatáčkami, kde si v klidu jedete a užíváte přírody, když je potřeba, tak si dáte auto jak nic kdekoli.

jel jsem na jeden zátah cca 150km a prdel mne nebolela, myslím, že se na ní dá s přehledem cestovat i větší dálky...

TAK NA ZAČÁTEK ASI VŠE, TAKHLE TO ZATÍM VIDÍM A CÍTÍM, ČASEM PŘIDÁM VÍCE INFO.

16.7.2013

tak jsem měl trochu času a tak jsem se seznámil s Kawou i blíž po stránce údržby, úprav atd. pořádně jsem ji vyčistil a odmastil. chromové části jsem vyčistil silichromem a tempem, sundal jsem přední plexi, protože za prvé bylo již na 2 místech ulomené (držák) a za druhé stejně to neplní svou funkci až tolik a líbí se mi bez ní více.

plánované úpravy: rozhodně výměna blinkrů (tyhle jsou fakticky hrozné :) ) a nějaké decentní polepy

18.7.2013

tak vyměněný blinkry, za decentní čiré a chromové zezadu, krásně se ke kawě hodí :) polepy jsou objednané takže čekáme :)

jinak už ujeto cca 500km od koupě, stále mne překvapuje svou živostí a hravostí. zatím max spokojenost :)

25.7.2013
tak už dorazili i polepy, tak už jsem spokojený více ve fotogalerii

Bart1101
Bart1101 napsal 07.08.13 v 23:43 10b.

dobrá volba

saddova
saddova napsal 18.07.13 v 16:52

Kutná Hora město mé :)

Kamy
Kamy napsal 17.07.13 v 15:02 10b.

hezký popis a hezká klasika, jen ať slouží

Hagis
Hagis napsal 15.07.13 v 11:32

díky slečno i tobě ať se krásně jezdí. odkud jsi?

saddova
saddova napsal 15.07.13 v 10:33

mám o rok starsi suzanku a jako babicka mi nepripada .. tak at se ti pekne jezdi :)