Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník zdeny.s
Vloženo 8.5.2013
Aktualizováno 29.1.2019

Velké cestovní enduro, vhodné i na delší cesty ve dvou

První dojmy - Klame tělem, navíc i hmotnostní hodnoty zbuzovaly respekt. V reálu parádně ovladatelná, o uváděné váze začínám "pochybovat". Super motor i podvozek,.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je univerzální, je vhodná jak na lítání kolem komína tak i na dlouhe cesto vání solo i ve dvou a její jedno jest-li jí protáhneš po šotolině, našich rozbitých okreskách nebo dálniční přesun. Navíc je to jedno zmála cestovních endur vhodných pro nás prcky /měřím 168 cm/, v pohodě dosáhnu na zem a na hlavní stojan jí dám taky bez problému

Doplňky na motorce - kryt světel, přídavná dálková světla, LED blinkry, plexi MRA s deflektorem, origo 3 x kufr yamaha, textilní nástavce na kufry, padáky, AL kryt motoru, "vnitřní" zadní blatník, polep world crosser, navi Garmin zumo 550, snížené sedlo a laďák mivv, ukazatel zař.kvaltu gipro, přídavná dálková světla, přídavná LED denního osvětlení, prodloužení před. blatníku, protože blbě vidím na blízko a nepřečtu origo ukazatel času a teploty - tak jsem instaloval přídavné hodiny a teploměr,
tak jsem instaloval vyhřívamý hefty Oxfordy.
Tedˇ v zimě jsem vyndal dB/killer z ladáku, a s chřipkou v zádech jsem to šel prubnout.
A fakt dobrý, neřve to a jede to od spodu o poznání líp, fakt paráda. Při výjezdech se zatáček bliká kontrola trakce mnohem čateji než před tím, ještě že tam je když už tam je.

Tento stroj jsem si vybral po SUZUKI dl650 Vstrom, se kterým jsem byl velmi spokojen, ale najel jsem na něm přes 40 000km převážně ve dvou a prototože i nadále budeme cestovat ve dvou a německou produkci nechci volba byla jasná. Motorku jsem koupil jetou / 12 000km/ v SRN již 20.12.2012 ale díky letošní zimě jsem skoro 4 měsíce pořádně nevěděl co mám. Až nyní po ujetí cca 1000km jsem se
uklidnil a volba byla fakt dobrá.
Ovladatelmost super, o váze nevíš, podvozek OK včetně jednoduchého nastavení.
Motor paráda, dva mody, "S" docela tahá za ruce ale furt je vše dobře čitelné.
Objem ničím nenahradíš, řadit se dá při 2000 ot/min, ten krouták je fakt znát, nemusím tak často řadit jako třeba na malým Stromu a tomu odpovídá i dobrá spotřeba: ve dvou s kuframa od 4,7 do 6,0 l/100 km.
Ergonomie řidiče - sedlo OK, pouze jse laboroval s nastavením čelního plexi, nyní MRA s deflektorem a OK.
Těch elktr. vychytávek jako 2 mody + vypnutí kontroly trakce, 2 mody motoru a ABS je tam na dnešní dobu ještě snesitelně a nejsou prý " na tvrdo " spojený z řídící jednotkou, takže, když se něco pos-e 1000 km od baráku dá se v poho dojet.
Výhrady:
1, spolujezdec /ve vztahu k DL650/ užší sedlo, madla jsou prý moc vzadu a nízko
/ale manželka je taky prcek jako já/, stupačky by mohly být níže
- nyní jsem přidělal na zadní kufr vysokou opěrku a je spokojená
2, čelní plexi
nyní MRA s deflektorem a OK.
3, chybí ovládní přístojové desky na řidítkách - dá se na to ale zvyknout
4. chybí ukazatel zařazeného kvaltu, na to si zatím moc nezvykám, protože hlavně díky úžasnýmu kroutáku dost často řadím 7. Samo hlídám otáčkoměr ale rozdíl mezi
5 a 6 kvaltem není tak velký..tak bud si zvyknu nebo pořídím nějaký ukazatel kvaltu.

Zatím si na sebe zvykáme a silně převažují pozitiva a určitě to byla dobrá volba !

Nyní budem spolu třetí sezonu /2015/, najeto 34 000 km, plná spojednost trvá.
Zažily jsme různé trasy od dálnic až po šotolinové cesty v Dolomitech, a potvrzuje se její
univezálnost, spolehlivost, malá spotřeba / 4,5 - 5,5 l/ a vhodnost na dlouhé cestování
i ve dvou.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.01.19 v 09:21 10b.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 28.04.16 v 23:14 10b.

Super kousek přeji pohodu v sedle.

findejs1310
findejs1310 napsal 13.03.15 v 02:14

Fakt pěkná 10b.

zdeny.s
zdeny.s napsal 12.03.15 v 19:53

Jo tak Mardock, téhle poznámky si zvlášť cením, od borce co jezdí na tom západoněmeckým železe

No a to tvoje Báwo, je samozřejm. poctivá klasika, cestovní nezmar

mardock
mardock napsal 12.03.15 v 13:33

tahle motorka se fakt podařila