MZ ETZ 251 (1991)

Vlastník Adidas007JawaCz
Vloženo 4.5.2013
Aktualizováno 4.5.2013

Německa MZ made in germany company v té době supr motorka ale k dnešním poměrům a cenám za ND díly nevýhodná motorka díly drahé i s servisem a výkon podprůměrný dnešní doby vzhledem k opravám a ceně Emzety

První dojmy - Je to jiná jízda oproti jawkám a čízám vysoký výkon,akcelerace otáčkového motou,kotoučové brzdy účinné, vzhledově se přibližuje honde CB 500 ale doba je jinde dál např nedám za origo klikovou hřídel 12 tisíc když motorka má cenu cca 15-20 tis repasy hlavně s polska stojí za velkou pí.u jedna sezóna a je K.O

Chěl jsem nějakou sportovnější motorku jelikož jsem neměl přes 100 tis abych mohl uvažovat v té době v roce 2005 o nějaké kvalitní motorce tak MZ ještě v té době byla velmi žádaná, jezdila pěkně ale jako jawy i nemile se kazila, mz 150 jsou náchylne spojku servou spojkový koš i když je dorvaný,pojistkou zaáretovaný jak můj soused spojkovy koš 3 x měnil dorval vyjem a do roka rychle dojel jak se mu strhl, a u 250 MZ tam je prozměnu setrvačník místo řetězu pres spojku na hřidel převodovky a tam se rád setrvačník i když je dorvaný,zaáretovaný se krásně protoči v rozjížděni prokluzuje pak se chytne a jezdí dobře v momentě rozjetí opět prokluzuje, a pak půlíte motor v domnění jak já se sousedem že asi se vylámalo ozubeni na 1 stupni a hovno hovno zlatá rybko chyba je v setrvačníku hold MZ zadupaly přenosový tlak a ve spojce!!! po koupení nověho obložení spojky bez přípravku spojku dokupy nedáte jsme dva ležely na spojce že ji do kříže pomalym dotahováním dotáhneme a i když závit chytnul a do kříže spojku dotahoval tak za chvilu vystřelily přes zavity srouby a v lese se pak blbě hledaji doporučuji deketro kovu jinak jste v prdeli jak ja před 7 lety a pak vám nezbyde nic jiného nnž ji dát do nejbližšího servisu tenkrát megavychcánek motocykl v Dobré na opravu Emzetky tak oprava spojky stylem slozit,vyměnit zadní pneu stálo kolem 10000 pořízovaci cena MZ 25 tis, potahnuti sedla něco stalo rukojeti drbky plus 10 Tisic za opravu a stejně se prodala za směšných 19 tis v krásném stavu - MZ -ety NEBRAT!!!

fery251
fery251 napsal 04.05.13 v 19:15 10b.

Zajímavě udělaná MZ, ale neviděl bych to tak černě...Mě sloužila spolehlivě, bez větších nákladů. Ale je pravda, že u těchto motorek záleží na kusu...