Kawasaki ZX-10R Ninja (2009)

Vlastník motorkar123
Vloženo 21.3.2013
Aktualizováno 13.9.2021

Kawasaki Ninja ZX-10R Marco Melandri Hayate Racing Team replica. Podle mě je náádherná :)

Yamaha YZF-R1: důvod neuveden
Suzuki GSX-R 1000: důvod neuveden

První dojmy - Ještě jsem na ní nejel a fotky mám zatím pouze z inzerátu. Nicméně není tak malá, jak na fotkách vypadá. Podle mě se na ní naskládá i vyšší jezdec/jezdkyně. Naprosto suprově vypadá přístrojový panel (3D efekt). Dnes 30.3.2013 první velmi krátká vyjížďka. What the hell!!! To jede jako prase už od volnoběhu. Nevím, jestli tam nedělal předchozí majitel nějaké úpravy, ale tohle prostě není normální. WTF??!!

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo už má zkušenosti. Je to bestie.

Doplňky na motorce - KN filtr, laďák, zlaté páčky, racing stříbrné plexi, LED blinkry vzadu, přední blinkry integrované ve světlometu. Odstraněn katalyzátor, laďák Ixil L2X Dual Hyper Flow ;)

Vždy byla mým snem Yamaha R1, jenže než jsem do ní vyspěl, tak se mi přestala líbit a zalíbila se mi Ninja.

První jízda dnes však neproběhla bez problémů. Najel jsem asi 2,5km na zkoušku. Nemám na tom ještě značku...Bohužel mi zničehonic chcípl motor a začal "vonět" benzín. Vypadl přívod paliva. S uživatelem Jirke, co má Blackbirda jsme na místě motorku rozebrali a opravili a vesele jsem pokračoval dál. Bohužel mi došel benzín (vytekl díky té vypadlé hadičce), ale Jirke mě opět zachránil. Tímto mu vyjadřuji ještě jednou dík :) Zatím jsem motorku moc nepolechtal, jen opravdu zlehka, ale i tak to jede brutálně. Zvuk je nááádhernej a při ubrání plynu to luxusně občas vystřelí do výfuku. Dokonalost sama. Přikládám jednu foto.

Dnes, 20.4. konečně je vše tak, jak jsem si představoval. Tedy skoro vše a skoro tak. Dnes proběhla také pořádná jízda. Není třeba mít z této mašiny strach, je kultivovaná s extrémně brutálním zátahem, který lze ale lehce kontrolovat. Naprosto skvěle obratná v zatáčkách, což mě až překvapilo. Tak snadno ovladatelná, přesná - prostě dokonalá.

Po odstranění katalyzátoru se změnil zvuk na brutal racingový. Později pošlu video, teď zatím přikládám jednu fotku..

11.8.2013: Tak po incidentu, kdy mi baba nacouvala do zaparkované motory, jí mám konečně opravenou a zase plně funkční. Nalítal jsem asi 2000km. Jede sice jak prase, ale není tak zlá, jak se o ní píše. 1. generace byla zlejší, ale tato je lepší. Je to super motorka, jsem spokojen.

rybíz5
rybíz5 napsal 19.01.15 v 17:59

Krásná mašina

motorkar123
motorkar123 napsal 11.01.14 v 10:12

Sweed-> tak to je mazec :) Teď jsem se nad tím zasmál, ale ve skutečnosti to určitě moc vtipné nebylo...Když jsem si dal motorku opravit po tom nacouvání, tak tam stála zelená ZX-10R a tomu nešťastníkovi při první jízdě někdo naboural zadek, když stál na semaforu. Měl ji den...:(

Sweed
Sweed napsal 10.01.14 v 10:17

Krásná bestie...koukám, že ti ji někdo bouchnul při couvání...mě se zase stalo, že po koupi jsem chtěl otestovat tlumič řízení. Na dálnici jsem ho dal naplno, poté sjel na vesnickou asfaltku a chtěl se otočit...samozřejmě se řídítka ani nehla a já spadl skoro z místa na zem Moto na mě spadla, křeč v ruce, plyn naplno - bestie řvala na omezovači, předemnou rybník a já myslel jen na to, že nesmím pustit spojku, jinak mi uletí do rybníka Naštěstí vše ok, jen mi praskl pravý podsedlový plast Hodně spokojených kilometrů

muncinana
muncinana napsal 08.01.14 v 14:04

Super mašina,at' slouží

muncinana
muncinana napsal 08.01.14 v 14:04 10b.

Super mašina,at' slouží