Moto Guzzi Griso 1100 (2007)

Vlastník c@rlos
Vloženo 28.2.2013
Aktualizováno 19.10.2018

The Way The "V" Is Meant To Be!

První dojmy - Překvapilo mě, že na tom fouká. Zklamalo mě, že do toho taky musím lejt benzín. Taky se mi samovolně povolujou šroubky... už jsem si koupil závitové lepidlo.

Motorku bych doporučil pro - Těm, co nechtěj vyčnívat z davu a volí raději spolehlivost. Je to traktůrek, který si získal navěky místo v mé garáži snů. Žádný race nářadí, ale charisma z ní stříká nejvíc a jízda na ní je vždy zážitek!

Doplňky na motorce - Lékárnička, lisovaná týden pod dlažbou, aby se vešla pod sedlo, rezervní kolo v kufru, nepotopitelný přívěsek na klíče.

Griso mi koupila žena, mně to bylo jedno. Radši bych novou kuchyň, nebo třeba na dovolenou k moři...

5/2013
[p]Tak něco málo na Grisu je odjeto, žena mě už párkrát vyhnala, ať se do večera nevracím. Přes zimu nainstalována Clip-ons řidítka. Ve hře bylo několik řešení, ale nakonec jsem se rozhodl, že než zkoušet za každou cenu něco odlišného, bude jistější využít cenných rad Gonza "Molte grazie !"
Musím říct, že se ovládání změnilo podle mých představ. Je to daleko přirozenější pozice. Jinak ta jízda s tím obrovským véčkem mezi nohama je skvělá, je jiná, snad je návyková... Jinak se setkávám spíše s případy, kdy chce majitel Grisa řidítka zvýšit !?

6/2013
Výměna náplní, filtrů,atd.

7/2013
Přes několik menších poruch začínám poznávat motorku. Vypadlou hadičku čerpadla v nádrži zná určitě každej, taky mne to neminulo. Podle neoriginální S-pásky to řešil i původní majitel. Co je super, asi mě má moje italská "modrá šunka" ráda a vysypala se před garáží. Zrovna tak při jiné cestě kolem komína ruplo těsnění pod ventilovým víkem a slušně promazalo mojí pravou nohavici. Těsnění jsem druhý den sehnal a vyměnil. A to je cajk. Opět díky za radu Gonzovi. Máznul jsem ho červeným Gasket tmelem, zatím drží. Jedno jsem si koupil raději do rezervy.

A protože za to všechno mám Azzurro čím dal radši, odmontoval jsem mu raketomet a koupil novou koncofku. Vybíral jsem dlouho, málo který kousek mi k němu koncepčně seděl. Přesvědčilo mne až jedno video , kde to podle mne nemělo chybu. Dostalo se mi i slušné nabídky a bylo rozhodnuto. Bude to italský Exan s lehčí zakázkovou úpravou.

9/2013
Udělán velký servis, ventily, svíčky, synchronizace, podtlaky, tlumičový olej, seřízení podvozku, přetažení kyfky, promazání lanovodů, oprava olejového čidla, přetěsnění senzoru vačkové hřídele, měl tam být okroužek, ale jaksi není ani být nemůže ?
Více jízd v dešti a kose má na svědomí lehké odření rámu a laku na zákrytech prsou. Bordel a písek ze silnice spolu s vodou brousí lak v místě mých kolenou, výhledově asi polepím čirou ochrannou fólií, jako to má Malina. Zadní guma bude fčoudu. Vybírám novou.

10/2014
Tak z jara obuta sada Metzeler Z8 Roadtec Interact a funguje nad očekávání. Letos se na kozzence nic nevysypalo, zatím. Šlape a chrastí. Je fakt, že jsem na ní moc čas neměl, ale srdíčko vždy pookřálo. Stále nelituji a v garáži na ní čumím s otevřenou hubou stejně, jako když jsem ji před dvěma roky přivezl.

3/2015
V zimě se našla chvilka na vymýšlení skejtu. Teď jí můžu pěkně šoupnout na hanbu do rohu ke zdi, ať nevotravuje, když se nejezdí. Vyšetřil jsem tak místo na basičku 11°.
Došlo i na montáž nových stupaček. Spolujezdec dostal verzi Racing, protože tam nikdo nesedí a taky v nich při sklopení nebude stát voda.

9/1015
Cupolino caffe alluminio
Dal jsem se do výroby zásadního aerodynamického prvku. Teď to teprve pojede

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 22.05.22 v 22:58 10b.

Tohle je naprostá azurová nádhera.

Davcoun
Davcoun napsal 16.07.20 v 20:44 10b.

Bundes
Bundes napsal 30.05.16 v 11:42 10b.

Skvost, klenot, desetibodovka...

kuzmič
kuzmič napsal 29.05.16 v 20:54 10b.

Parádní kousek...

alterego
alterego napsal 07.05.15 v 18:01 10b.

jsem na černou barvu u Grisa... ale tohle je fakt nádhera