Moto Guzzi Griso 1100 (2007)

Vlastník Kubajzz
Vloženo 16.7.2020
Aktualizováno 16.7.2020

Vzhledem k tomu, že jsme měli chalupu v Sušici, vždycky jsem po Moto Guzzi koukal. A s Griso to byla láska na první pohled

Motorka koupena od VS Moto Vsetín

Moto Guzzi V10 Centauro: důvod neuveden

První dojmy - Hned prvních 100 km na ní domů byl super zážitek :-) Oproti Suzuki VS800 to jede, brzdí, nevlní se to :-) Navíc se to pěkně třepe :-) Prostě pohodička parádička. Musím teda přiznat, že prvních pár kilometrů jsem si na ni musel zvykat, ale potom je to srdcovka.

Griso je prostě „jiné“. Když jsem ho poprvé viděl, myslel jsem si, že to bude takový sportovní chopper. Ale chyba lávky, je to sportovec jako poleno, i když takový svůj. S choppery, cruisery a jinak se nazývajícími třásničkonosiči nemá společného vůbec nic.
Takhle zvláštní rám s dvojicí trubek a ohromný megafon místo výfuku (ještě na levé straně, většina motorek má lauf vpravo) nikdo nemá.
A nikdo jiný samozřejmě nemá ani takový motor. To je další z věcí, kterou na značce Moto Guzzi oceňuji. Ten dává necelých devadesát koní i newtonmetrů, což je při dvou ventilech na válec a rozvodu OHV pěkná hodnota.
Její chod je poněkud tvrdší, ale dodávka výkonu je bez cukání. Zevnitř se sice kolikrát ozývají prapodivné zvuky, nicméně to prostě ke Gůzzám patří. Stejně jako utřepané šroubky Asi si na ně budu muset koupit lepidlo Zrovna včera se mi povolil šroubek u štítku
Griso je jiné i svými rozměry. Má široké a docela vysoké sedlo, široká konická řídítka a nízkou širokou nádrž, takže sedíte na motorce, a ne v motorce. Je skutečně extrémní rozdíl, jestli s ním manévrujete na místě, nebo jestli jedete. Jen co na něj nasednete, zvednete ho ze stojánku a namíříte řídítka někam, můžete se jít převléci, protože budete zpocení jak po hodině v tělocvičně, ale stačí se rozjet vážně jen rychlostí chůze a veškerý pocit těžkopádnosti je ten tam.

Kubajzz
Kubajzz napsal 06.04.21 v 13:27

Hegosta
Dostal i s motorkou

Hegosta
Hegosta napsal 19.01.21 v 15:09

Ahoj mám orig. látkové kufry na Griso 2007 a sháním zadní nosič a ten tvůj je perfektní .
Kde jsi ho sehnal???
Díky za reakci

dzonnek
dzonnek napsal 27.08.20 v 21:32 10b.

No parádní motorka co k tomu dodat jen ať dělá jen radost a třeba někde na videnou když jsme z jednoho okresu

nexus
nexus napsal 19.08.20 v 18:24 10b.

Guzzi je Guzzi a griso je nej.

sedlson
sedlson napsal 20.07.20 v 17:26 10b.

Krásná krysa, ať dělá radost.