Moto Guzzi Griso 1100 (2006)

Vlastník Tomik84
Vloženo 7.5.2014
Aktualizováno 13.3.2017

Krasna italka s nadhernym zvukem diky vyfuku QD. Pred nastartovanim je to pastva pro oci a po nastartovani vibrace a zvuk, no proste nadhera

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6 - Vyborne, maximalne doporucuji. Nejen, ze se mi venoval 2 hodiny pred samotnou koupi, prosel se mnou vsechny neduhy motorky. Sam na nektere upozornil, ale i po koupi se venoval maximalne. :) fakt spokojenost!

První dojmy - Zatim mam najeto 200km. Ten zatah je navykovy. Na 6 stupen mohu jet od 50 do 150. Kdykoliv je k dispozici dostatek vykonu a v zatackach drzi jak prikovana. Na dalnicni presuny to neni. Nemam stitek, tak to fouka. Nejlepe se citi na okreskach.

Motorku bych doporučil pro - Na vyjizdky do 200km. I kdyz jsem uz absolvoval skoro 500km prejezd a nakonec docela v pohode. Jde o zvyk. Doplneni... Opravdu jde o zvyk. Minulou sezonu jsem byl v Italii i zpet a motorka byla uplne v pohode. :)

Doplňky na motorce - Riditka a sedlo z Grisa 1200. LED blinkry, vyfuk QD, nejen, ze je lehci, ale ma i lepsi zvuk.
Zadni letmo ulozeny drzak SPZ. A sedlo udelane na zakazku. :)
Novy potah sedla od calounika. Mohu doporucit calounictvi Konir ve Strasnicich v Praze.

Dalsi sezona za mnou a krome par zavad na elektronice (za mokra prestala ukazovat rychlost a protoze jsou blinkry v LED, tak kvuli odporu to obcas hazelo chybu) je motorka v pohode. Na zacatku sezony jsem upgradoval sedlo, motorka tim docela prokoukla. Zavady jsou jiz odstraneny a tesim se na dalsi sezonu. Vyměněny páčky brzdy a spojky za kousky z eBay. Na první pohled hezčí, uvidíme jak budou fungovat. :)

---

Tak je po dalsi sezone, tentokrat najeto cca 8000km, doplnim par postrehu.

Minulou sezonu jsem byl v Dolomitech bez jedineho problemu. Motorka jezdi skvele. Krome cidla aktualni rychlosti vse ok. Kdyz zaprsi, tak prestane snimat rychlost. Ale v desti moc nejezdim, tak nevadi. Kazdopadne necham na zacatku nove sezony vymenit.

V Italii jsem se dostal dokonce na spotrebu 4,6l/100km pri celodennim jezdeni. Docela me to prekvapilo, protoze kdyz vyjedu okolo Prahy jen tak odpoledne, tak tam mam i 7l.

Take jsem vymenil nosic SPZ. Nyni je letmo zaveseny primo u kola. Libi se mi to vic. :)

Vic se rozepisovat nebudu. Motorka bez problemu, jezdi jak ma. Tedy max spokojenost. Vykonu ma stale dost. :)

---

Tak je temer po sezone. Letos jsem najel neco pres 5000km, muzu tedy pridat neco do recenze.

Prvnich par set kilometru jsem byl trochu na rozpacich jak se motorka chova. Trochu cukala a musel jsem ji porad drzet pod plynem. Take kardan se musi neustale drzet v otackach. Tim myslim, ze nema rad dojizdeni na volnobech a pak pridani plynu. Predtim jsem mel retez a s tak to neskubalo. Ale jakmile jsem si na to zvykl, tak se mi odvdecila naprosto uzasnou jizdou. Ty vibrace, zvuk (mam tam ladak QD) a vykon jsou opravdu navykove.

Co se tyka vykonu, tak pro takovou motorku celkem staci. Samozrejme, jakmile si na to clovek zvykne, chce vic. Ale o tom tahle motorka neni.

Jak uz jsem psal, tak nejlepe se citi na okreskach (ne rozbitych, to clovek hned pozna, ze to neni enduro) pri svizne jizde.

No a na zaver? Vsude pouta pozornost. Je to proste kraska! :)

Brukev
Brukev napsal 16.01.16 v 11:03 10b.

Ahoj. Pracuji nad prodejnou MG a kazdy rano tam na me presne tahle kouka. Ten motor vypada nadherne a celkove je to krasna masina. At slouží

alterego
alterego napsal 27.05.14 v 20:11 10b.

tak tu jsem asi taky měl v hledáčku... MG Grisso se mi líbí prostě moc...,tam rozhodla ani ne tak cena jako určitá kvalita cestování pro mou ledvinku. Gratuluju a přeju hodně fajn chvil na tomhle krásným a pro mě charismatickým stroji

malina
malina napsal 11.05.14 v 14:17 10b.

Krásná

Muňos
Muňos napsal 09.05.14 v 21:38

Paráda !!!

Tom-K
Tom-K napsal 09.05.14 v 11:46 10b.

Tož vitaj, parádní stroj, tak ať slouží. A fofrem přidej další fotky.