Honda XR 125 L (2003)

Vlastník Sally06
Vloženo 13.1.2013
Aktualizováno 27.6.2014

Jako DRka dovezl jsem ji po ose. Domů jsem to měl 2km. Ovšem kvůli posolené cestě jsem to vzal po sněhu a jel domů hodinu a ujel 15km

Motorka koupena od od kamaráda - Jsem teprve 3. majitel. První to měl na ryby. Můj kámoš na občasné ježdění pro rohlíky nebo do školy.

První dojmy - 12.1.2013 jsem si ji dovezl domů. Cesta byla fakt dobrodružství, bez drapáku to prostě nešlo. Koupil jsem si ji na svoje narozky. A do budocna pořízena pro přítulku.

Motorku bych doporučil pro - Opravdu malé osoby (krátké nohy), začínající jezdce (16 let nový řidičák), pro toho kdo si chce čuchnout k terénu (na drapácích)

Doplňky na motorce - V budoucnu kurf na dvě helmy a tankvak na nádrž.

Takže moje rozhodnutí bylo pro XR, protože jsem zjistil, že velkou motorku jako KLE 500 co jsem měl nepotřebuji! Necestuji zatím kvůli financím, jinak by bylo KLE ideál. Chtěl jsem postupovat od KLE k Transalpu 650 a Africe 750 a můj se BMW 1200 GS Adventure, ale to zůstane jen můj sen tyhle motky. Kdybych náhodou kupoval větší motku, tak asi DL 650 V-Strom.
XR oproti protivníkům (XT apod.) je nejnižší ( pro mou přítulku nejlepší, ona 150cm), spotřeba by měla být u 125 cca stejná kolem 3 litrů a líbí se mi, že XR by mělo mít na 12L nádrž, takže kolem 400km dojezd. To byli hlavní faktory pro výběr. Vedlejší jsou ty, že motku jsem našel blízko baráku a za dobrou cenu s poctivými kilometry u kámoša. Jen je to první model, škoda, že to není 2007, ale to je fuk, dneska je to o stavu! A další vedlejší faktor je ten, že když jsem měl Yukinu, tak jsem si rád vyjel do lehkého terénu a prostě pomaličku doslova se jim prodíral i klidně s baťůžkem za sebou. Prostě malinký výkon a krouťák na projíždění louží a bahýnka, prostě upe pomaličku, jak kdyby to byla 4x4 To mě prostě baví, když si sjedu ze silnice do terénu a žádnou divočárnu plný kouř, protože to jinak nejede, ale minimum plynu, jak kdyby to byl traktor
Spotřeba a servis jsou na téhle motorce zanedbatelné. Já najedu za sezónu po okrskách kolem 3000 km za sezónu, takže pohoda. Určena bude pro sbírání zkušeností pro přítulku, i proto jsem nechtěl kupovat velkou, jezdim jen okrsky a ne daleko a na to tahle dváca stačí. Ve městě ji doslova vhodim mezi auta atd. KLE těžko, prostě pro mě zatím naprd velká motka.
Na Yukině jsem dojel na Slovensko a pojezdil tam v terénu i po silnici dokonce do Polska a zpět, takže tahle to zvládne ještě lépe.

Všeobecně považuji Hondu jakožto značku za jednu z nejlepších co kdy vyráběla držáky motorky! Od XR 125, 250, 400, 600, 650 přes Dominátora, Transalpa 600, 650, 700 po dnes již stařičké Afriky jsou tohle prostě všechno TOP motorky, které vydrží neskutně moc všeobecně (dávka km, servis min. apod.)
To samé uznávám u značky Suzuki! Od DR 125, 350, 650, bigy až po dnešní DR-Z apod. jsou také neskutečné držáky! Tyhle motorky mám rád, ale už se dneska nevyrábí a mám v plánu i těchto držáků zůstat ještě delší dobu, kvůli jejich
spolehlivosti a mojí oblebenosti knim a hlavně financím.

21.6. 2014 prodána

Lubos92
Lubos92 napsal 07.03.14 v 15:17

Pěkná .

dave-lister
dave-lister napsal 06.04.13 v 18:43 9b.

Taky mám doma XR jako druhou motorku a je super na blbnutí po loukách a lesích. Navíc beru sebou i psa který ocení že to nejede moc rychle. :D

lacerta82
lacerta82 napsal 23.02.13 v 08:26 10b.

Dobrá volba kamaráde

Sally06
Sally06 napsal 16.01.13 v 16:36

Diky chlapi. Jinak je jasné, že je spíše pro přítulku a na dojíždění do práce apod. Navíc opravdu jsem se nehodlal tahat s KLE ve městě, které mělo 200kg plné! Prostě tohle mi stačí. Váha, výška a spotřeba mi hraje do not na co motorku potřebuji... A na Slovensko dojela i Yukina, takže tahle to zvládne určitě. Nejspíše to tento rok otestuji. Yukina jela, ale 80 km/h a volala o život. Tohle pojedu 80 v klidu. Už když jsem to zkoušel, tak domů jsem jel v klídku 100, takže největší luxus a ty km jsou suprové. Nejvíce mě těší, že znám její minulost od první koupě...

krysoid
krysoid napsal 16.01.13 v 12:22

Konečně někdo kdo ví co chce a co mu stačí honě krásných km