Honda XR 125 L (2005)

Vlastník petterr
Vloženo 24.9.2014
Aktualizováno 24.9.2014

Je to moja prvá, ktorá na vždy ostane hlboko v pamäti nech už sa stane čokoľvek
Čo je najdôležitejšie je, že je to honda takže dúfam, že bude veeeľmi dlho slúžiť.

Yamaha XT 125: Nebola dostupná
Yuki SM 125: Radšej nie čína :)

První dojmy - Hneď keď som ju kúpil musel som absolvovať asi 150 km trať sám na motorke s absolutne žiadnými skúsenosťami (v autoškole som mal iba tri jazdy, tak si to predstavte) nebolo mi všetko jedno :) A ešte k tomu bez STK a po dialnici aj po okreskach. No čo vám poviem? bol to krst ohňom aspoň pre mňa. Ale zvládol som to motorka je v poriadku doma, a ja tak isto :) Hneď na začiatku mi celkom sadla asi tak po pár kilometroch som tomu začínal prichádzať na kloubek. Prekvapilo ma, že aj po tých prvých 150 km ma nebolel zadok, akurát mi trocha brnelo v končekoch prstov, ale to iba preto, že som nebol zvyknutý asi. Od vtedy sa mi to už nestalo. Zvuk má na 125-ku parádny a vôbec mi nevadil pri jazde.

Motorku bych doporučil pro - Moto by som doporučil hlavne začínajúcim jazdcom ale podľa mňa je dobá aj na ryby alebo len tak do lesa a na grilovačku :)

Doplňky na motorce - Žiadne doplnky zatiaľ neboli inštalované je celkom v pôvodnom stave, chvalabohu :D
ALe možno časom niečo určite urobím.

Vybral som si ju hlavne preto, že je to Honda všade sa píše, že je to bezporuchový stroj tak som zvedavý. Samozrejme ak sa o neho dobre staráte.
Jazda je super aj posed je vcelku príjemný. Miesta je tam dosť pre mňa aj spolujazdca. Zatiaľ s motorom nemám nejaké väčšie skúsenosti, ale pridám neskôr.
Podvozok sa mi zdá byť dosť mäkký, ale zatiaľ je to pre mňa veľká výhoda na tých naších Slovenských okresných cestách - necestách

Ovladatelnosť je príjemná a hlavne ľahká, sama ide do zákrut proste ako keby som sedel na väčšom bicykli avšak ešte to nemám až tak natrénované takže sa mi zdá byť pri ovládaní na mieste trocha ťažká, ale to che iba zvyk no myslel som si, že 125-ky sú oveľa ľahšie he :D
Spotreba sa mi zatiaľ zdá byť fajn neskôr určite budem aj merať teraz jazdím a neriešim , zatiaľ :)
Mám ju akurát v servise kde sa pripravuje na STK pretože mi nesvietili stretávacie svetlá (ak by ste vedeli poradiť prečo, budem rád ak mi to napíšete :) dopĺňam že diaľkové išli bez problémov len tie stretávacie nechceli svietiť a ak som pobuchal po prednej maske rozsvietili sa a podotýkam, že kontakty boli všetky v poriadku)

Motorka sa najlepšie cíti asi všade :D na tejto moto naozaj záleží iba na tom, ako ju obujete. Ak jej dáte cesťáky bude dobrá na cesty ak jej dáte štuple bude dobrá do terénu je to také univerzálne enduro. Dlhšiu trať som na nej ešte zatiaľ neabsolvoval ale určite pôjdem :)