Kawasaki VN 900 Custom (2007)

Vlastník DRU2142
Vloženo 3.12.2012
Aktualizováno 21.12.2013

Klukovský sen za skvělou cenu s málo kilometry ve skvělém stavu.

Suzuki VL 800 Volusia: moto z Německa, bohužel někdo byl rychlejší
Honda VT 750C Shadow: byla až druhá v pořadí
Yamaha XVS 650 Dragstar Classic: byla až třetí v pořadí

První dojmy - Prvních dojmů zatím mnoho není, protože jsem si jí přivezl teprve 25. 11. 2012. Ještě stále nemohu uvěřit ,že se mi povedl tak skvělý (aspoň doufám) obchod a tento nádherný stroj mi teď říká pane a čeká na mne v garáži. Zatím jsem stačil najet cca 60 km, při kterých jsme se navzájem seznamovali. Vzhledem k tomu , že jsem absolutní nováček a kromě moto Jawa Pionýr 21 jsem v životě žádné zkušenostní neměl, jsem absolutně tímto strojem nadšen. Jak vzhledem, tak i výkonem. Mnoho zkušenějších a ostřílených motorkářů by mohli určitě namítat , že silnější moto je lepší. Já, ale vzhledem ke svému věku a málo zkušenostem jsem spokojený a velice se těším na začátek sezony 2013 a na zážitky ,které s tímto krásným motocyklem zažiji. To je na úvod mé moto kariéry zatím vše. Přeji všem motorkářům ať v pohodě přečkají zimu a na jaře vzhůru do sedel.

Doplňky na motorce - Zatím jen padáky

Rozhodoval jsem se mezi několika stroji 1) Suzuki VL 800 Volusia 2) Honda VT 750 Shadow 3) Yamaha xvs 650 Dragstar.
Stroje jsem hledal v Německu, protože s koupi ojetého motocyklu u nás jsem měl veliké obavy (stáčení km, opravené bouračky).
Důležitá pro mne byla cena , stáří, stav a výbava. Stále vedla Volusie. Našel jsem několik krásných strojů, které mi vyhovovaly ve všech mých požadavcích, avšak vždy nastala nějaké situace (veliká vzdálenost, rychlejší kupec) pro, kterou se koupě nekonala.
Již jsem ztrácel naději ,že ještě letos nějaký stroj pořídím. Náhodou (na doporučení kamaráda) jsem zabrousil na www.seznam.cz do rubriky moto a jen tak zadal parametry Kawasaki VN 900 Custom a najednou tam byla.
Kawasaki VN 900 Custom rok výroby 2007, do provozu 2/2008, stav 5400 km, servisována (servisní knížka), nebouraná, první majitel, cena 120000,- Kč (obvyklá cena cca o 20 až 30 tisíc vyšší). Neváhal jsem a telefonoval.
A je tady.

Najeto zatím jen cca 60 km. Zkušeností málo a pozitivní. Jízda skvělá. Motor si to krásně bublá.
Spolujezdec zatím bez výbavy, avšak i tak krásná.

Co se týká úložného prostoru, tak tam jsem byl trochu zaskočen a možná i zklamán. Tak veliký a krásný stroj a nemá místo ani na uložení lékárničky, ale to se snad časem dožene koupi nějakých brašen, ještě nevím zda kožených nebo textilních. Kde se moto cití nejlépe? Vzhledem k momentálnímu počasí, se asi cítí nejlépe v garáži. A tam bohužel zatím i zůstane. Vice info a osobních dojmů vám sdělím až příští rok.

ČerticeVN900
ČerticeVN900 napsal 20.03.19 v 01:19 10b.

fatman
fatman napsal 04.12.16 v 12:06 10b.

Krásná , opravdu moc krásná
Jo a Kawasaki je taky dobrá
10bodů!
Akorát ty kufry nacpat na krásnej chopper ?! No nic no...Proti gustu...
Ať ti to i nadále šlape!

babula
babula napsal 04.03.15 v 21:11 10b.

Moc , moc pěkná

ssmart
ssmart napsal 08.11.14 v 11:25

pěkná

Mann
Mann napsal 16.07.14 v 08:43 10b.

Hm, mazlík je to v tomto případě nejvýstižnější výraz pro toto VN 900