Jawa 50/20 Pionýr (1963)

Aktualizováno 26.6.2017

Deník motorky
Nalezeno 22 záznamů

• Celosvětový sraz 50ccm Všelibice

Už několik let zpětně jsem uvažoval nad touto akcí, ale dopadlo to až k roku 2015 Poté co jsem zjistil skutečnost ,že počasí tentokráte vyjde na výbornou rozhodl jsem se ,že projekt "Deluxe" by mohl pootočit kolama na

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.08.2015
    Uskutečněno: 08.08.2015
  • Výstava BCB - Praha Holešovice 2014

Dokončení a následná výstava ! Motorka tedy pracovně nazývaná K3 byla dokončena asi týden před poslední možností podání přihlášek na Motocyklový veletrh tedy přímo do Bohemia Custom Bike. Po zjištění, že do mé kateg

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.03.2014
    Uskutečněno: 26.03.2014
  • Šasí lampy

Celá maska se nese stylem jednoduchosti - aneb co tam nemusí být je pryč ! Od základu kompletní kastle nemá jediný gram kytu a v tom se chystám pokračovat. Možná na lampě která není namáhaná a kyt by držel zbytečné,

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.12.2013
    Uskutečněno: 25.12.2013
  • Tachometr

Po dlouhém bádání a hledaní jsem NIC NENAŠEL ! A to z prostého důvodu hezké tachometry jsou velké, jak Orloj a ty malý nejsou dle mého gusta. Proč nenechat originál ? ... pokud bych překousl velikost a změnil i podkl

Vloženo: 25.12.2013
    Uskutečněno: 25.12.2013
  • Alarm !

Ano čtete správně ! Již počátkem stavby si ze mě přátelé dělaly srandu stylem "To ti ukradnou. " a podobně . Po brouzdání po netu jsem našel slušný alarm za slušný peníz a hlavně bez potřeby 12V ! Ječák vcelku sluš

Vloženo: 02.10.2013
    Uskutečněno: 02.10.2013
  • Chromování + upravení rozety

Po úporném čekání, na to, kdo první naskladní rozety, vyhrál soutěž Sesa ! Veškeré díly jakož to páky, napínáky, matice a rozeta jsou základem pozinkované. Je to supr věc ,ale stálostí a vlivem prostředí zinek dost ze

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.09.2013
    Uskutečněno: 20.09.2013
  • Záchyt reakce

Co se týče kol je leštěnej veškerej hliník proč ne tohle ;-)

Vloženo: 06.09.2013
    Uskutečněno: 06.09.2013
  • Zátka nádrže , "závažíčka"

Všecko se má blejskat ,tak proč ne zátka nádrže ? :-O -vyrvaný červený cosi nahrazeno duralovým kroužkem dle originálu- Co se týče řidítek se zrcátky v řidítkách měla mašina 95cm ! a to je moc ! nahradí je tedy tenk

Vloženo: 06.09.2013
    Uskutečněno: 06.09.2013
  • SEDLO

Bílá, bílá, bílááá... komu by se nelíbila ! Sedel jsem měl několik návrhů ,ale nakonec jsem se držel kompletu a zachoval ho co nejjednodušší. Sedlo bylo přepěněno, maximálně sníženo a potaženo kůží s jemnou retro str

Vloženo: 23.08.2013
    Uskutečněno: 23.08.2013
  • LAKOVÁNÍ !

Uběhlo mnoho času strávených s přípravou na lak a téměř za 2 hodiny bylo vymalováno ! Jelikož "tuctová barva" mě nebere chtělo to něco extra. Po brouzdání na netu a shlédnutí několika modelů automobilů jsem si stál

Vloženo: 24.07.2013
    Uskutečněno: 24.07.2013
  • Válec!

To, že to nebude žádná naleštěná klasika , naznačovala již karburace a výfuk ! Zvolila se tedy přiškrcená verze závodního motoru s ohledem na jeho životnost. Zrodil se 3K s kvalitním odlitkem pístu a ocelolitinového k

Vloženo: 04.07.2013
    Uskutečněno: 04.07.2013
  • Přední světlo .

Origo světlo je krásné, ale ! Jelikož celý motocykl stavím ve stylu Hot Rod bylo jasné že i v předu to chce NĚCO ! Od dob co vím , že se dají sehnat mlhová žlutá skla jsem se po netu poohlédl a našel ! Ovšem sehnat

Vloženo: 29.06.2013
    Uskutečněno: 29.06.2013
  • Výfuk !

Výfuk Hikone JOKE ! Výfuky typu hejkon je pro mne přežitek , je sice nejlevnější co jde sehnat a možná přidá i nějakýho cvrčka navíc ,ale co s designem ? Komplet černej ? Komplet stříbřenkou ? :( Nový NAVRHNUTÝ , NER

Vloženo: 12.05.2013
    Uskutečněno: 12.05.2013
  • Stupačky

Origo stupačky na sportce byly takové (u) Design byl dán již heftama a toho jsem se držel. Rozměrově co nejmenší, uchycení šroubem.

Vloženo: 05.05.2013
    Uskutečněno: 05.05.2013
  • Nátrubek (redukce KN filtru)

Vzduchu není nikdy dost ! Rozhodnutí bylo jasné vzducháč , prvně mě prolítlo hlavou KN ! Nuže po několika strávených hodinách na netu jsem dohledal ! KN RC 1060 Redukce zvolena na požadovaných 49mm . Vyústění zvol

Vloženo: 27.04.2013
    Uskutečněno: 27.04.2013
  • Hefty !

Origo jsou origo ,ale po kreši nic nezbylo ! Nuže není heft jako heft a toto unikum zhotovené namíru dle velikosti prstů v rukavicích už vůbec né !

Vloženo: 09.04.2013
    Uskutečněno: 09.04.2013
  • Krček řízení

Origo "BANÁN" NEVYHOVUJÍCÍ ! Použity budou řidítka ze sjezdového kola ,které mají v krčku 31,8mm a šíře namísto 560mm bude 720mm Ovladatelnost bude snad lepší projíždění kolon bude obtížnější v plánu zrcadla do řid

Vloženo: 09.04.2013
    Uskutečněno: 09.04.2013
  • Karburace

Origo nestačí ! Rozhodnutí změny karburace bylo nutné ! Vzhledem k přístupu pojištoven jsem se rozhodl ponechat sériovku a "lehce " ji poupravit . Zvýšení plovákovky mezikroužkem Zvýšení posunu šoupěte Přepilová

Vloženo: 01.04.2013
    Uskutečněno: 01.04.2013
  • Zdvihátko sedla a zámek

Tato úprava mě napadla po montáži nových skříní :D Jedná se o plynový systém 100N který je schopen zvednout až 4kg na páce. Jediná vada na kráse byla volnější uložení v pantu. http://youtu.be/6t0f-9TGaeA

Vloženo: 16.03.2013
    Uskutečněno: 16.03.2013
  • Světlo

Zapalování VAPE Zadní světlo LED Sehnat něco aby to ladilo i rozměrama prekérka ale je to tam!

Vloženo: 05.03.2013
    Uskutečněno: 05.03.2013
  • KOLA !

Rozhodl jsem se pro něcobrutálního ! Po mnoha vizích půjdu směrem oldschool / newschool Pneu s bílím pruhem a kompletně leštěné části kol. Ráfky leštěný hliník , náboje odsoustružené leštěné.

Vloženo: 05.03.2013
    Uskutečněno: 05.03.2013
  • Nehoda

Dne 19.10.2012 jsem byl doslova smeten z cesty. Vůz škoda octavia při vyjíždění z vedlejší komunikace nedal přednost a tzv. čelním střetem z boku mě poslal ze silnice. To vše po nalítaných téměř 1000km ,ale život jde

Typ: Havárie
    Vloženo: 22.10.2012