Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník conanek
Vloženo 7.10.2012
Aktualizováno 7.10.2012

Krasavice mého dědy, tvrdě pracující a vždy spolehlivá

Dnes sice lilo jako z konve, ale nic mi nemohlo zabránit abych si ji konečně dovezl domů.

Původním vlastníkem byl můj děda který na ní jezdil na ryby, na houby, prostě byl to jeho jediný motorový dopravní prostředek. Po dědově smrti stála dlouhé roky v garáži a nikdo na ní nejezdil. Jednoho dne ji strýc dovezl k mému otci a ten byl "radostí" celý bez sebe. Sám měl svoji, tuším 21, v garáži a teď tam měl mit dvě... Bohužel, než jsem stačil zasáhnout, tak tu svoji prodal a vymýšlel hned jak se zbavit této. Já samozřejmě o ničem nevěděl bo jezdím k rodičům velmi zřídka a navíc jsem v té době na ni neměl ani papíry. Naštěstí se sestřin tehdejší přítel dozvěděl že je k mání a tak si ji odvezl(motorku, ne sestru). Občas se na ní svezl a přidělal tam držák na vozík(ta černá věc na nosiči). Motorka neměla papíry a proto nebyla nijak moc vytížená.
Jak už to tak v životě bývá, po nějaké době přišel rozchod a motorka zůstala v jeho garáži.
Zhruba před rokem jsem začal pracovat na tom, aby se Jawka vrátila zpět do rodiny. Sestra se ovšem se svým bývalým nějak nechtěla bavit a já na něj kontakt neměl. Nakonec jsem však uspěl a jelo se pro ni. Dofoukla se kola, profoukla benzínová hadička, dolil benzín a asi na 4-té nášlápnutí motor zavyl, vyvalil se oblak kouře a už to jelo. Na to že stála asi 4 roky v garáži, slušný!!! Udělal jsem pár zkušebních koleček a dojel k vozejku u auta. Zmáčknu brzdu a nastal menší problém, nějak to nebrzdilo. Použil jsem nohy jako brzdné členy a podařilo se mi zastavit. Naložily jsme ji a jelo se domů.

Jawka by měla být víceméně v původním stavu, má dokonce "tankvak", nosič kdysi vyráběl otec. Mám i dva kokosy a brýle.

První věcí bude postavit ji na papíry a poštelovat brzdy.

Pokud by někdo měl papíry, odkoupím!

conanek
conanek napsal 08.10.12 v 21:51

archie1702: pohozena neni, pekne si hovi na koberci

Jenda1986: kupovat jsem ji nemusel, byla pouze zapujcena. Myslis ze vyfuk neni origo?

jinak diky za komentare

Jenda1986
Jenda1986 napsal 08.10.12 v 19:17

Dobře jsi udělal, žes ji koupil zpět, takovejch pomalu ubývá. Ještě sehnat orig. výfuk a nemá to chybu. Za sebe říkám 10b.

archie1702
archie1702 napsal 07.10.12 v 23:36

chudinka takhle pohozená ve vozíku ale vypadá super

Mr.Marex
Mr.Marex napsal 07.10.12 v 21:18