MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník Radek27
Vloženo 20.7.2012
Aktualizováno 8.8.2015

Pěkná emzetka, celkem originalni stav, ale přece jen par kutilských úprav tam je, tak ji dávám do původního stavu.(Původní náhradní díly, generální oprava motoru, zapalování aj.)

Motorka koupena od motoinzerce

Jawa 350/640: důvod neuveden

První dojmy - Moto padla hned do ruky, je ale potřeba si trochu zvyknout na spojku při rozjedzu na 1, umí se i postavit na zadní.

Lehká, svižná živá motorka do zatáček padá sama
Líbí se mi těch 5 převodů- jde vydět vyspělost výrobce i v roce 1990, a také je to lepsí při sportovnější jízdě, lze podřadit a rychle předjet a přeřadit.
Mz nevibruje - je to asi dáno tým volným uložením motoru.
Jinak na cestování je taky dobrá 90 km/h je tam "hned" a motor točí tak 3,5 tisíce otáček takže pohodička, po přidání plynu necuká, ale zrychlí a ozve se ten nádherný dunivý zvuk vysokootáčkového jednoválce.
Další věc je nakopávačka - při nesprávném stylu nakopávání vás umí pěkně kopnou do lítka a pak se dobře chodí :). Chce to ale pouze najít správný styl.
Skvělá motorka jak motorově tak i rám,celkově výborná, aj ta elektroinstalace je dobrá pokud se v ní někdo neučený nehrabal.

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:21 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

hruso25
hruso25 napsal 20.11.12 v 21:34

Krásna nemka.Po takej som stále túžil.

fery251
fery251 napsal 20.07.12 v 20:32