Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník honza0a
Vloženo 19.7.2012
Aktualizováno 5.5.2013

Moje první motorka. Varadero pro mě byla vždy taková velká motorka mezi malými. Byl jsem šťastný kluk, když jsem si Varana přivezl domů :)

První dojmy - No, první dojmy byly takové, že když jsem na tu motorkuz sedl, řekl jsem si, že jí musím mít. A tak jsem doma prosil a prosil, až jsem jí měl. A nelituji toho, opravdu mě toho dost naučila a doporučuji každému do začátků, ale i pro ty otrlejší. :) Legendy o malém Varanovi se opravdu potvrdily. :)

No, jakožto většina mladých kluků jsem chtěl taky jezdit na motorce. Samozřejmě, že jsem jezdil i před tím, ale už jsem chtěl i po silnici. :) Když jsem se pak v 16 rozhodoval, co dál, Varadero pro mě byla jasná volba! :D Samozřejmě, že je to 125, takže nějaký super výkon po něm nemůžu chtít, přesto ale 120 z něj vyždímu :D Ale dělám to nerad, nelíbí se mi, když mi motor nadává. Měl jsem možnost se projet na spoustě stopětadvacítek, ale můj Varan neměl konkurenci. :) Podnikl jsem s ním i delší cesty, ale samozřejmě ten chybějící výkon je tam znát. Pokud se ale nehoním s časem, nemám mu na dvácu co vytknout. No, dobře, možná není nejlehčí na svůj výkon a já se svýma 170 cm to mám tak akorát na došlápnutí na zem, ale to jsou maličkosti, který vykonpenzuje nesmrtelnej motor, kterej mě po mých deseti tisících kilometrech s ním nikde nenechal. :) Zatím, co mě zradilo, bylo plynové lanko a to dokonce dvakrát v tom samém místě. :D Ale myslím, že jak jsem to opravil protentokrát by už mělo vydržet. :) Další problém, který už mám shruba od počátku, co jsem si Varadero koupil, je přepínač na dálkové světlo. Několik známých mělo na Vranovi ten samý problém a já jsem ho pořád nějak alternativně nevyřešil, prostě ten vypínač je špatně mechanicky řešen a těch 11let provozu prostě nezvládá.. Ale technickou jsem se sdrátkovaným tlumeným světlem prošel, takže to není tak akutní, svítím :) Ale rád bych to už měl vpořádku, pak když se jede někam dál a nevím, kdy přijedu. Brzdy jsou silné tak akorát, myslím, že na dvácu dostačující. Motor bere nejvíc zhruba od 6ti tisíc otáček, ale ani nízké neberou nejhůř. A navíc se mi líbí ten zvuk do 8mi tisíc, LeoVince X3 - s vložkou ;) Samozřejmě 18 se blíží, Varan začíná být na mě slabší a slabší a já už šilhám po Banditovi.. :) Takže mě čeká pár úprav přes zimu, seštelování a po zimě se s ním rozloučím :) Moje druhá moto sezóna ještě není u konce, tak do konce prázdnin ještě něco o mým Varanovi doplním :)

//Tak mám papíry na A18, takže je nejvyšší čas Varana vyexpedovat do světa. Už svítím i dálkovými, takže Varan, až na prasklé plexi, na které mi holt z brigády nezbylo, je plně ok.. :) Snad jestli se někdo najde, půjde do dobrých rukou.

honza0a
honza0a napsal 19.07.12 v 20:40

Díky :) Budu se s ním těžko loučit :D :)

pepé.xjr
pepé.xjr napsal 19.07.12 v 19:48

Moc pěkný je ten Tvůj Varan, ten Leoš Vincek mu fakt sedí, navíc je to motorka, která rozhodně vypadá na větší obsah, než ve skutečnosti je. A taky je to držák. Přeju Ti ještě spoustu pohodových km a přes zimu šťastnou ruku při výběru jeho nástupce. Dávám jasných 10b.