Honda CB 600F Hornet (2002)

Vlastník Krteczek
Vloženo 20.5.2012
Aktualizováno 21.6.2014

Po XJčku vcelku jasná volba..
Yamaha si za to vlastně může sama, kdyby Fazera dělala full naked, tak bych šel asi do něj, ale takhle nakonec vítězí Hornet :)

První dojmy - Oproti stařičkému XJčku je o deset let novější Hornet skutečně o dost dál.. nejenže má jeho rám mnohem vyšší tuhost a tak se na něm člověk především při vyšších rychlostech cítí naprosto bezpečně, ale zároveň má tak příjemný průběh točivého momentu, že se dá i přes papírově relativně vysoký výkon považovat za motorku odpouštějící chyby.

Motorku bych doporučil pro - lidi s výškou postavy cca od 170cm do 185cm.

Hornet se stal jasnou volbou po XJčku hlavně z toho důvodu, že Yamaha nevyráběla Fazera úplně nahatýho. A člověku, kterej má rád motorky svlečený pak v podstatě zůstane na výběr jen Bandit a nebo Hornet. (alespoň člověku jdoucímu po vyšlapané stezce)

Nepamatuju si už úplně přesně proč jsem nakonec zavrhl i Bandita (Chabý vztah k Suzuki?, menší výkon?, horší brzdy?, vzhled?), ale zkrátka bylo jasno, že další bude sršeň.

Tohle rozhodnutí padlo cca týden od prodeje XJčka, během dalšího týdne jsem jich několik oběhal.. a vesměs všechny se zdály celkem v pořádku, většinou mě ale odradily změny, které na nich měli majitelé provedeny. Chtěl jsem v podstatě kus, do kterého bylo co nejméně zasahováno neoriginálním příslušenstvím.

Nakonec to málem vypadalo, že si domu povezu krásně červeného 98' (fakt jsem tomu nevěřil, ale na vlastní oči a z blízka byla ta barva neskutečně krásná), ale neoriginální řidítka a maska rozhodly v jeho neprospěch. O den později jsem se řítil na prohlídku dalšího.. tentokrát do Pardubického kraje. O čtyři roky novější, černý a v originálním stavu.. to bylo něco na co se mi do té doby v nějaké rozumné cenové relaci narazit nepodařilo. Netrvalo dlouho a už jsem si ho vezl domu.

Následující společný dva roky vezmu hodně ve zkratce, protože to vlastně ani jinak nejde.. okolnosti a špatná situace s parkováním nakonec vyústili ve stav, kdy motorka prakticky celé dva roky stála v garáži daleko od domova a mně se za dvě sezóny dohromady podařilo najezdit jen něco málo přes 2000 km.

Bylo to sice krásných pár set kilometrů, ale nakonec se zdálo zbytečné dál motorku držet, platit parkování a koukat, jak na ní padá prach.

Po dvou letech jsem tedy Horneta poslal do dalších rukou s tím, že až se vyřeší jiné bydlení s možností parkování moto, tak se k němu možná zase vrátím.

Původní text:
Zkušenosti: 0
..zatím cesta z Poděbrad do Prahy a trocha motání se Prahou.
Klady a zápory po tak krátké vzdálenosti nemohu rozebírat. Zatím mi Hornet naprosto vyhovuje, výkonu má pro mě habaděj a ovladatelnost mi sedí. Oproti XJ má mnohem širší zadní gumu, takže je pro mě celkem nezvyk tak dlouho čekat, než se motka natočí, ale celkem rychle jsem si na to zvykl a alespoň mě tak snadno nevyvedou z míry nerovnosti.
Posez bych řekl, že je o malinko méně pohodlný než na stařičkém XJčku, ale možná je to tím, že už je to nějakej pátek co jsem na motorce jel alespoň nějakou vzdálenost :)
Velkej bonus pro mě je rychlost, zatím jsem to vytočil na tachometrových 220 a motorka byla pořád v klidu, takže tady má Hornet oproti XJčku značnej bonus..

Recenzi pochopitelně přepíšu, až se s motorkou o něco víc seznámím..

LAVERDA1200
LAVERDA1200 napsal 21.05.12 v 20:06

Dobře si vybral,vítej v sršním roji

Bramfeld
Bramfeld napsal 21.05.12 v 08:56