Jawa 350/640 (1993)

Vlastník roman.so
Vloženo 2.12.2011
Aktualizováno 31.1.2015

perfektní, nenáročný stroj. jediné co chce je občas vzít do garáže, prostříkat bovdeny, dotáhnout šrouby a udělat takovou běžnou údržbu. jízda s ní je dobrá, cestu si užívám vždycky :)

První dojmy - první dojmy? bude to větší fichtl? budu se s tím každou chvíli otravovat? překvapila :) spolehlivá, nenáročná motorka a s trochou šikovnosti pro každého :)

Motorku bych doporučil pro - je vhodná pro nenáročné jezdce kterým stačí jet do 100 km/h a na pohodu :)

Doplňky na motorce - padáky, kufr

Motorku jsem koupil v létě 2011. Dříve jsem jawy bral jako "z nouze cnost". to bylo hlavně v období, kdy jsem jezdil na fechtlu. když jsem začal koukat po větší motorce, nejdřív jsem sledoval japonce. pak jsem si vzpomněl na jawu 350. můj první názor byl, že se s tím stejně budu furt jen otravovat, ale když jsem spočítal peníze tak jsem to přehodnotil :).. následovalo pár dní hledání na internetu a pak jsem objevil jednu hezkou,zachovalou, za slušný peníze a shodou okolností i ze sousední vesnice. nedlouho na to jsme se na ni jeli podívat, nad ničím jsme neváhali a brali jsme ji. nejdřív jsem s nedůvěrou ke spolehlivosti jezdil jenom kratší jízdy, ale po nějaký době jsem začal jezdit delší cesty a u těch jsem už zůstal. občas mi na cestách dost chybí 5 stupeň. z jawky těžce bolí celý tělo, aspoň mě. jednou jsem dal vranov-brno na zatáh bez přestávek, protože sem spěchal, a už to znova neudělám :D.. první menší problém přišel po ujetí cca 2tis km. vyžvejkala se gumička ve ventilu nádrže. 5kč a 20 minut práce to spravilo :).. nemůžu si stěžovat, jawa je perfektní stroj. občas, když jedu dlouhou rovinu, mě sice zamrzí že nemám japonce a neletím tam 2 kila. i tak je na jawě super jízda :)

začátkem července 2012 se mi povedlo vyřešit problém se svíčkami na pravým válci.. měl jsem moc bohatou směs, do toho se přidala přesná jawacká výroba.. takže se svíce zasraly sazemi z oleje a neházely jiskru. opět se potvrdilo základní pravidlo oprav na jawě.. když je to něco složitýho, způsobuje to vždy nějaká maličkost :D
motorku mám teď skoro rok, mám s ní najeto cca 5tis km a zatím naprostá spokojenost :) sice už koukám po něčem silnějším ale jawka doma zůstane, aspoň na ježdění pro rohlíky :D

14.9.2012 - motorku mám doma přibližně rok a 2 měsíce. Za tu dobu jsem najel cca 7tis km... Na vozejku se vrátila jednou když mi sanytr zasral karburátor (špatný benzín, motorka za to nemohla).. Je to super stroj, problémy s tím nejsou ale už mi přestává silově stačit.. Obzvlášť když jedu prolet s kamoši co mají 600ccm.. Ale na vyježdění naprosto super stroj.

16.2.2013 - motorka nachystaná na sezonu. Rozhodl jsem se ji prodat, kdyby byl zájem tak pište :D

roman.so
roman.so napsal 08.06.12 v 21:08

díkec :) Jawa je nejlepší, v určitém směru na nikdy japonci nebudou mít :) jinak jsem koukl na tu tvojí a je moc pěkná

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 07.06.12 v 12:46

Moc pěkná motorka . Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaký ten bod od tebe dostanu .

roman.so
roman.so napsal 29.03.12 v 17:27

díky :D nevím tehdá jak sem jel tak sem byl nějakej zničenej tak se mě jelo blbě :D

Kwjety
Kwjety napsal 29.03.12 v 16:13