Jawa 350/640 (1994)

Vlastník kaw.38
Vloženo 1.5.2020
Aktualizováno 21.4.2024

Česká klasika. Nejede to , nebrzdí to, čeká mě na ni spoustu práce. Ja jí to odpustím, alespoň si mam s čim hrát.

První dojmy - Po letech opět Česka motorka. Vzpomínky , úžasný zvuk dvou taktu , rohlík od ucha k uchu. Jsem za ni rad , nemusím vzpomínat :-D

Doplňky na motorce - Vape - kompletní sada 12V - SZ17
Zadní nosič
Kufr Givi B32 Bold

1.5 2020 - Je to klasická třinda blue stylka. Koupeno po letech z nostalgické vzpomínky na časy , kdy jsem s motorkami začínal. Na delší cestováni se sni nechystám. Na své stáři docela zachovala , i když práce mě na ni čeká spousta. Plánuji přední hranatou masku , zadní nosič. Zbytek doplním časem , mam ji od včerejška.

29.5 2020 - Začal jsem s postupnou výměnou dílu. Na řadu přišly nové výfuky , stupačky a kryt řetězu. Novy držák světel , hranaté světlo , přední kapota , nové blinkry , nové madlo spolujezdce.

29.12. 2020 - Došlo na novou nádrž včetně všech plastů. Zadní nosič bazarový , asi nebyl používaný. Vypadá jak nový. Na Jaro přijde na řadu motor. Zvažoval jsem celkové GO a nakonec jsem se rozhodl že koupim motor nový.

17.3 2021 - Už se to rýsuje. Plasty jsou na motorce , nový motor dnes dorazil. Zbývá vše doladit. Více info až budu o něco dal.

9.4 2021 - Spokojenost motor vyměněny - Jawa šlape dál

12.5 2021 - Jelikož jsem rozmazlený zakoupil jsem Vape - kompletní sada 12V - SZ17 , a elektrický svazek - (sada na Vape) Lituji kamaráda , který bude tohle všechno montovat

14.6 2021 - Montáž nové elektriky a Vape SZ17 , pote první zajiždějící projížďka.

1.08 2021 - Reklamace nového motoru po 200 km. Okolo hlavy prolínal olej. Servaný zavit svorníku levé hlavy válce. Motor šel ven a musel jsem ho poslat do Týnce , kde závadu v rámci záruky odstranili.

31.12 2022 - Poslední den roku. Moc na ni nejezdím , tak jsem ji vyvětral alespoň na Silvestra

20.11 2023 - Brzdová pumpa Jawa 350/ 640 - nová . Ta stará i po repasi všech gumových těsněni neslouží , tak jak by měla. V zájmu bezpečnosti jsem se rozhodl sáhnout po nové. K tomu dokoupena i nová spojková páčka.

20.2 2024 - STK za náma na další čtyři roky klid

callowsick
callowsick napsal 13.02.24 v 20:32 10b.

context
context napsal 13.02.24 v 18:46 10b.

Pěkná třinda pro mě je to nejhezčí typ 640 co, kdy jawa vyrobila, ještě, když je v origo stavu a ne v úpravách, kteří (někteří jedinci) zmastili kulatým světlem a podobně

Krejcak73
Krejcak73 napsal 05.11.23 v 09:53 10b.

Klobouk dolů, pěkně si s ní hraješ.

Sema
Sema napsal 02.11.23 v 00:49

Pěkná

-Jandys-
-Jandys- napsal 01.08.21 v 14:18

Prý u nového motoru, co ty víš jak a kde ho dělali, ať je to jak chce Jawa je Jawa a tou zůstane jak byla a se vším, tož bojuj a raduj se