Triumph Tiger 1050 (2011)

Vlastník ma-ho-ji
Vloženo 28.11.2011
Aktualizováno 25.9.2013

Tygřice, s kterou je mi prostě fajn

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany) - super

První dojmy - První dojmy z motorky? Co bych měl říct? Po půl roce vybírání mi potvdila všechno, co psali ve všech recenzích, testech: super motor, vysoká koza pro dvoumetrové "hovado" a pro mě dokonalý kompromis mezi silnicí a endurem. Prostě láska na první pohled.

Co říct? Začíná být ze mě opět kluk a v dnešní době, kdy není výběr omezen Jawou a MZ, jsem se jako dost z vás "zbláznil" a pořídil si na stará "mladá" kolena manželku číslo 2. A protože je nová, tak je samozřejmě řádně opečovávaná, jak se sluší a patří. Sem tam osprchovat, sem tam namazat a projet. Na rozdíl od baby mi do toho nekecá
Dosud jsem se sem tam jen svezl, ale o ježdění na hapyně nejde ani mluvit. Takže jsem motorkářské ucho.
Protože mám dva metry, tak jsem vybíral, aby mi to "slušelo".
S novou manželkou 2 jsem za půl roku najel něco málo přes 8 tisíc a stále se zžíváme. Manželský život je holt na delší běh. Ale myslím, že po dlouhém vybírání jsem nepřebral.
Prostě nám to jede, sluší nám to...
A kdybych náhodou někomu v těch klopenejch nezamával, tak mě musíte omluvit. Pravě se věnuji mé nové tygřici a musíte uznat, že jako ucho to musím fakt dělat zodpovědně. Pak zamávám na rovině .

Po 20.000 km manželka č.2 stále poslouchá, já jí stále leštím.
Manželka č.1 si pořídila virago 535, tak nebudu popisovat rodinné výlety.
A k čemu jsem dospěl? Naprostá spokojenost.
Byli jsme "bez bab" v Rakousku, Itálii i na Slovensku, brázdíme Krušné hory po obou stranách a řekl bych, že zatáčky nás baví víc.
Nejezdím ekonomicky a dlouhodobá spotřeba je podle počítadla 6,2. Já jí jinak a nijak nehlídám.
Protože jsem dlouhej, tak jsem zkusil koupit nové plexi. Upřímně... zásadní rozdíl jsem nepoznal
V 11.000 jsem měnil obě originál Micheliny na Dunlop Sportmax Qualifier II a dle mého názoru nemají chybu. Jsou tam dosud a jěště určitě 2.000 dají.
Ve 20.000 mi bylo doporučeno vyměnit ložisko v krku řízení... Tak jsem ho vyměnil. Pardón, nechal vyměnit. I přední destičky. A jestli je to brzo nebo pozdě, to bohužel nevím.
K ježíškovi jsem chtěl nový tlumič výfuku (protože je prostě hezčí), ale pošta se asi někde ztratila. Jinak chlapci a děvčata, kolegové a kolegyně nemám proti manželce č.2 vůbec nic. jo přece jen něco... na moje gusto za tmy blbě svítí, ale kdo by za tmy jezdil Ten novej Tiger 1050 sport na tom asi bude líp.

Irsaioliver
Irsaioliver napsal 26.06.15 v 14:33 9b.

Petr_FZ6
Petr_FZ6 napsal 25.02.13 v 00:51 10b.

pěkná mašina...

JohnyBaroch
JohnyBaroch napsal 30.01.13 v 21:02 10b.

Super stroj a dobré čtení No tak at č.2 dobře slouží, za mě 10b

atomik
atomik napsal 08.01.13 v 20:57 10b.

Ty barvy jsou super !!

ji-ma-ho
ji-ma-ho napsal 26.11.12 v 15:46 10b.

...sluší Ti!