Aprilia RSV 1000 (2001)

Vlastník Jenda26
Vloženo 5.11.2011
Aktualizováno 2.5.2013

Brutální raketa, kterou se snad časem naučím pořádně řídit

První dojmy - Po přesednutí z Jawy 350 rovnou na tuhle raketu jsem ještě dlouho musel po každé vyjížďce měnil spodky. Motorka se ovládá víc rukama, než jsem čekal. Spojka je trochu tužší, ale dá se na to zvyknout. Zadní brzda zůstane funkční zhruba týden, pak se musí znova odvzdušnit.

Motorku bych doporučil pro - Jednoznačně pro největší masochisty, kterým nevadí neustálé řazení nahoru-dolů

Doplňky na motorce - Padáky a držák kufru ve výrobě...snad do léta.

Zatím bez velkých zkušeností, pouze převoz z Mostu do Brandýsa(cca100km). Pořádně se projeví až na jaře. Ze začátku jsem si na ní trochu hůř zvykal(pod 3tis.ot/min to opravdu nejede), ale myslím, že to je to pravé, co jsem hledal - pěkná pomalootáčková motorka, co trochu pojede a na které se každých 5km nebude muset štelovat předstih a profukovat trysky jako na bejvalý Jawě 350. Rychlostní rekody na ní překonávat opravdu nehodlám i když na to potenciál rozhodně má.

Trochu mě zarazila tužší spojka, ale asi je to normální.
Přední brzda brzdí opravdu parádně, zadní trochu hůř.
Po cestě se mi podařilo píchnout zadní gumu, tak tam dám radši hned novou, současná je už dost sjetá.

Moje zkušenosti se silnějšíma motorkama nepatří k nejlepším(hlavně Jawa350, bráchův Intruder 125, půjčený ER-5, GS500 a HD-Super Glide Custom), proto jsem si původně chtěl koupit na rozježdění nějakou max. "šestku", ale pak vedle mě jednou na benzince v Chlumci zastavila tahle super mašina a já po rozhovoru s jejím majitelem nabyl přesvědčení, že s jasnou hlavou a klidnou rukou to může být i motorka pro mě.

Design r.v.98-00 se mi nějak opravdu nelíbil a novější byly zase cenově někde mimo stav mého účtu. Jak se blížil konec sezony, tak ceny začaly pomalu ale jistě klesat na přijatelnou hranici...až se mi najednou začátkem listopadu ocitla v garáži tahle super krasavice r.v.2001.

Nějak budu muset časem vyřešit problém s tankvakem, mám ho s magnety a ty se na tuhle plastovou nádrž ne a ne přichytit.:o)

3.8.2012

- Najeto 1950km
- Průměrná spotřeba 6,33 l/100km
- Prostor pro řidiče je moc velký - "batůžek" za jízdy zapadává za záda do díry. Budu muset vyřešit sedlo spolujezdce a trochu ho dopředu prodloužit.
- Gumy snad vydrží ještě dalších 1000km
- Pro potřeby geocachingu jsem si udělal držák GPS
- Chybí mi víčko na nádbku spojkové kapaliny. Podle fotek tam nebyla ani když jsem si ji kupoval.
- Postupem času doceňuji zadekovaný řetěz u třindy, sice to vypadalo hrozně, ale bylo s tím mnohem míň starostí.
- boční tašky nejenomže při jízdě zakrývají blinkry, ale drhnou o lak a připalují se o výfuk. Až budu dělat držák plotny pro topcase, udělám s tím i podpěry na tašky.

1.9.2012

Výměna obou gum za Continentaly.

2.5.2013

Po zimě jsem vyměnil olej, byla to docela makačka. Ten šroub na motoru jsem povoloval hodinu a půl! Podle mě ho od vyjetí z fabriky nikdo nevyšrouboval a měnil vždy olej jen v nádobce, protože to co z toho vyteklo byl fakt humáč.

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 29.03.14 v 21:16 10b.

Ta červená je móóóc dobrá, parádní bajk

J.R..
J.R.. napsal 13.01.12 v 17:20

Hezká. Zruba podle 158 věcí to ,je novej model. Italšrot by si měl koupit bílou hůl.

Myšounka
Myšounka napsal 27.12.11 v 17:44

Alan
Alan napsal 26.11.11 v 18:08

pěkná snad se tu někdy potkáme

gehenne_ins
gehenne_ins napsal 24.11.11 v 12:38