Aprilia RSV 1000 (2002)

Vlastník milošmlož
Vloženo 8.10.2016
Aktualizováno 14.5.2018

Italsko- rakouská dvouválcová milfka. Dva kelímky pod kterýma se točí 190tka . Červená barva !

První dojmy - O víkendu jeden z posledních teplých dní, takže projížďka v čele s Amannem byla víc než jasná. Nadženost největší, protože cesta do Milevska a zpět je libová a projel jsem jí na SV už hodněkrát, takže jí člověk zná a pamatuje si jí. Cestou ze Sedlece potkáváme kámoše na Buellu, takže vyrážíme ve 3.

Teď už bývalá motorka suzuki sv650 omezená na 35kw, která byla ''dospělejší'' než MZ , pro mě byla na začátek dobrá ikdyž jsem jí musel mít uškrcenou na 35kw tak furt jela docela dobře do 150km/h. Najel jsem s ní kolem 20tis za dvě sezony z toho tak cca 8tis. km s partou ''bezmozků'' kde je každej nejrychleší :D . Jelikož to moje hlava nesnesla být pomalejší tak jsem to párkrát 'přehnal a na Tismaringu to dvakrát zahodil. Naštěstí to odnesla jenom motorka, což samozřejmě zamrzelo ale když ležela potřetí a byly to jen ohnutý řidítka,páčky,stupačky atd. tak to už pak byla taková rutina :D . po 3 sklouznutí jsem se už trochu sklidnil a věděl, že mám furt málo zkušeností a motorka taky neni žádnej superstroj, tak to nebudu tak hrotit.

Sezona 2016 pomalu končí a já přemýšlim,jak budu přes zimu cpát prachy do oprav aby SV vypadalo aspoň trochu k světu a jak budu na jaře dělat papíry a snažit se ho prodat abych mohl koupit novou motorku.
V plánu byl další naháč a v hledáčku byl triumph speed triple, jenže když má bratr RSV 1000 Amann, od kámoše kterej chce kupovat RSV4 a všichni mi cpou do hlavy, že náháč je na hovno :D tak jsem se svezl na Amannovi a pochopil, že to neni uplně nepohodlný a jede to jak splašená svině, tak jsem po 200km věděl, že potřebuju kapotu.
Hledání kapotovanýho dvouválce bylo docela omezený, jelikož jich moc neni, takže jsem skončil u RSV 1000 od roku 2004 výš. Po xxx hodinách každovečerního brouzdání po netu jsem narazil na inzerát, kde ''někdo'' prodává RSV Mille 2002 a možná by ji vyměnil za naháče nebo supermoto. Milluna vypadala hodně dobře na fotkách.
Projíždím další inzeráty a v duchu si říkám, že přece nikdo nevymění takovou mašinu za uškrcený SV , který má promačkanou nádrž od řidítek, odřený skoro všechno. Technicky bylo v pořádku, jen nevypadalo moc lákavě na pohled.
Po pár dalších stránkách se vracím zpět na inzerát a řikám si, že za zkoušku nic nedám, tak v neděli po 21h píšu sms na izerát, že bych mohl ¨nabídnout SV 650, 35kw, párkrát padlý. Odpověd' žádná ani v pondělí přes den, tak jsem to vypustil z hlavy a zapomněl na to.
Ve středu mi přijde smska, abych poslal nějaké fotky SVčka a informace. V tu chvíli v tělě proudí adrenalin, protože vidina toho, že by to chtěl dotyčný vyměnit mě nemohla nechat v klidu. Okamžitě volám na tel. číslo, představuji se a dávám info ohledně SV.
Ve čtvrtek další telefonát, že SV nevypadá tak špatně a že by jsme se mohli případně nějak domluvit. Skončili jsme u toho že by jsme vyměnili kus za kus. V tu chvíli volám kámošovi z party a vyprávím mu celou story. Samozřejmě mě podporoval ve výměně, takže jsem mu říkal, že bych tam mohl v sobotu zajet ale je to až u Ostravy čili docela výlet. Najednou se dozvídám, že jede do Bohumína pro Millunu ale factory verzi, kterou kupuje od fanatika :D Milleeka (doufám že se nezlobí, že ho tu zmiňuju) a že bych teda mohl jet s ním.
Všechno domluveno a v sobotu se setkáváme na půl cesty, nakládáme SV na vlek a jedeme do Bohumína. Oba plný očekávání, protože to že chce někdo SV obouchaný místo Milluny se zdálo nereálný :D . Po prohlídce jeho budoucí Factorky ji jdeme s Milleekem zapít. Trochu se to protáhlo a probouzí mě kámoš s tím, že za 1/4 hodiny máme být na pumpě, kde se mám potkat s majitelem Milluny. Příjíždíme později a červená kráska, už tam stojí :D
Po seznámení s majitelem se jdeme oba projet. Po krátké projížd'ce vím, že jí chci a doufám v povedenou výměnu. Majitel Milluny byl s SV spokojenej, takže přichází fáze papírování.

Papíry vyřízený a já sedám na Millunu a jedu za autem, který mě vede zpět k autu kde máme vlek. V euforii s adrenalinem v krvi, projíždim městem, vyjíždim z kruháče kde beru trochu víc za plyn na 1čku, jelikož na SV furt plnej :D a Milluna se hned zvedá na záda, takže mě hned zklidnila a napověděla abych se uklidnil, že už nejedu na 35kw :D
Pocit toho, že je tam výkonu požehnaně doprovázenýho libovym zvukem z laufů, mi vytvářel úsměv na tváři, dalších x hodin :D .

Naložený dvě RSV na vleku a vyrážíme směrem k domovu. Krásnej pohled na ty dva future předky, který nás pronásledujou celou dobu :D . První jízda byla hned v pondělí na evidenčku a do práce, což je po Praze v okruhu 10km, jízda na ...
Další jízda kus za Prahu na chatu, což už bylo výrazně lepší co se týče silnice a provozu.

Cesta tam i zpět skvělá, motorka se skvěle ovládá, krásně brzdí a podvozek taky super, zase oproti SV, to je jako octávka a bavorák.
V 7mi tisících to dává libovej kopanec a letí to až do těch 10tis , je to návykový :D

Teď už asi nebude moc pěknejch dní ale ten pocit, že bude nová sezona na ''novym'' biku mě docela uklidňuje (zatim) .

Jinak Milluna má tlumič řízení, kterej je docela vhodnej :D , vyměněný páčky, ukazatel rychlosti, jinak je to asi série. Má nový pryže od původního majitele a to michelin power sport 2. Najeto na budíkách 52000km. Takže přes zimu nová řetězovka, velkej servis a kontrola, pak už možná jenom nějaký ty kosmetický opravy a je ready na příští sezonu, kdy určitě pojedeme do Mostu na ňákou tu jízdu aby jsme se líp seznámili :D

SPIJKER
SPIJKER napsal 25.09.18 v 20:30 10b.

hmm.. kampak se podela holka... hezkys vyresil uchyceni toho vejfuku clovece..ze ti tam i misto na stupacku vyslo...

Sete
Sete napsal 16.03.17 v 07:59 10b.

Krásná Milluna, pěkně napsáno

Čtu u XT, že nedopadla dobře, jsi jí rozštípal???

Delta
Delta napsal 08.02.17 v 19:43 10b.

milošmlož
milošmlož napsal 03.12.16 v 23:31

Kreuz88
Kreuz88 napsal 03.12.16 v 23:27 10b.

Správná volba pane, máš to za 10 a radši už nepadej ,-)