BMW R 1150 GS (2001)

Vlastník herminator
Vloženo 17.10.2011
Aktualizováno 9.5.2012

Klasika od BMW, u které skončí řada motorkářů, kteří mají rádi pohodlí jak na cestě tak v lehkém terénu a zároveň upřednostňují poctivý válečný materiál před japonskými šicími stroji.

Tak po několika letech odmlky nastal opět čas dopsat sem pár řádek. Mé DRko jsem poslal do světa, nutno podotknout, že to byla naprosto bezproblémová a spolehlivá motorka bez kazu na kráse! Nicméně svůj účel splnila a vzhledem k tomu, že asfalt se dostal až k naší chaloupce za lesem (a pro rohlíky můžu i na in-linech), nastal čas změn. A protože nejsem žádný střelec, mám se rád a vím, jak to bolí, hledal jsem zase něco na pohodu, aby to trošku jelo, když bude třeba a zároveň bylo stejně spolehlivé jak již zmíněné nesmrtelné DRko. Takže volba padla opět na endurko. Naše parametry jsme ale tentokrát posunuli i jiným směrem, takže adeptů bylo víc a tím pádem také otazníků (malé nebo velké, cestovní či terénní, kolik válců atd….). Lehce ovlivněn recenzemi, diskusními fóry a v neposlední řadě názorem mého syna, jsme vybrali několik favoritů a „překvapivě“ to vyhrálo BMW R 1150 GS, samozřejmě po předchozím otestování Triumph Tiger, Vestromu či Varadera! Po prvním svezení bylo celkem jasno, že tohle je v tuto dobu a pro naše účely ideální stroj. Takže nastal čas postoupit o ligu výš mezi dvouválce a začít něco shánět než napadne sníh, ať to dotáhneme do baráku ještě za tepla a přes zimu poléčíme, co bude třeba. A protože nemám tiskárnu na peníze, hledal jsem něco rozumného v poměru cena – účel. Po několika neplatných pokusech jsme natrefili na GSo r.v. 2001. Majitel byl pán 53 let, který ji sám dovezl v r. 2008 za 6100 Euro s 38 000km doloženými STK. Dokoupil sadu kufrů, padáky, laďák, xenony, … , ale jaksi zapomněl, že nemá čas na ní jezdit, jak to často bývá. Dnes natočeno 48 000, vzadu nová Metzelerka, plná nádrž na cestu a plácli jsme si za 130 000Kč! Jak vypadá, posuďte sami a léčit zatím není co! :) :) Domů jsem jel po vlastní ose, takže na první výlet cca 430 km a 3 čurpauzy, docela slušný výkon, myslím. Užovka polyká kilometry jaksi samozřejmě, že o tom ani moc nepřemýšlíte. Spotřeba 4,8l byla už jen třešničkou na dortu. Na dálnici rychlost 130-140km/h, po okreskách jak to šlo. Závěrem bych chtěl souhlasit s kolegy, že BMW je prostě BMW!

Je Květen 2012 a na tachometru se překulilo 50 000 km!! Pod sedlem nový aku Yuasa, kompletní výměna filtrů a olejů-Panolin,řemen alternátoru, v předu Michelin anakee 2,nové svíčky a kompletní seřízení motoru samozřejmostí! Vzhůru do další 50ky! Zatím spokojenost, tak snad jen ať vydrží operované rameno!

Honza-suky
Honza-suky napsal 27.10.11 v 16:24

Moc pěknej bramborák..:) jasných 10 bodů..:)

Spigr
Spigr napsal 24.10.11 v 11:21

Hodně šťastných km , pěknej kousek...

Alan-2
Alan-2 napsal 23.10.11 v 23:00

Je to opravdu krásný kus železa, na cestování neznám nic lepšího , tak ať ti jezdí .

Martineleven
Martineleven napsal 22.10.11 v 19:59