BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník magoss
Vloženo 4.11.2010
Aktualizováno 2.12.2018

Co chcete prostě BMW velký těžký ale co hlavně... Je moje

První dojmy - První dojmy z jízdy??bylo to prostě super,hned si mě dostala svou ovladatelnosí prostě super a cesta dom z Boule byla radost!! v té době jsem ale nevěděl že motorka není vůbec seřízená a že vlastně skoro nejede:-D

Co dodat.motorku mám doma od 3.11.2010 čekal mě převoz dom..docela nezvyk když člověk sedne na něco o dost silnějšího a teššího cesta dom utíkala vcelku slušně.bylo to asi tím že kamarád co řídil moje autíčko znal dobře cestu a určoval tempo
celková jízda byla dobrá zkušenost.motorka se chová slušně a ta síla je opravdu znát.!sty jízdy je o proti klasickému Véčku o dost jinčí.kdo má pod sebou boxera asi to potvrdí.velké plus jsou brzdy s ABS po dvou dnech co jsem jí měl doma mi to nedalo a ozkoušel jsem to.brzdný účinek je orpavdu vinikající.jediná nevýhoda a to nevím proč je že se mi někdy ABS aktivuje a někdy zase ne.časem doladíme
co oceňuji jako velké plus je že motorka má už vyhřejvané hefty.dříve jsem to odsuzoval se slovy to je zbytečné na co když to tam už mám docela často si přitápím a jak je to příjemné

co na motorce bylo a co bude - motorka byla vybavená originál kufry BMW.jelikož se mi zdají velice malý tak jsem je prodal a místo nich si pořídil držáky ( lešení ) na hliníkové kufry. samotné kufry od Humpolce si pořídím asi z jara pač je to docela značná částka peněz.Bramburka neměla padáky, ty už mám přislíbené a čekají na mě u jednoho moc hodného kolegy stejné stáje takže motorka bude mít brzy aj padáky + pířdavná světla světla jsem si obědnal od firmy Big Husky.sice jim to majinko dýl trvalo něž se kemně dostali ale snad budou svítit dobře.

25.11.2010
padáky už jsou namontované.byl to sice porod je tam dostat ale dobrá věc se podařila a jsou tam
foto dodám hnen jak motorka půjde na světlo před spánkem.

26.11.2010
dnes mi přišli podstavce pod řidítka.obědnáné od nějakého domácího kutila ale vypadají dobře,no nekupteto za 350 kč kryty na přídavná světla se už blíží výrobně ke konci stačí jen zabrousit a stříknout na černo. pak posháním nějaký vypínač a šup stím na motorku

28.11.2010
zima jak v českým filmu..kryty světel jsou hotové moc děkuji za pomoc kamarádoj z práce ale zapojím je s pomocí až z jara..šla už pod stodolu..dnes vezu nádrž na opravu byla majinko promáčkla tak mi jí budou rovnat
Nádrž nakonec musela jít na lak.Nepodařilo se to dle představ ale tak radši se to pořeši teď než v sezoně

nějak jsem neměl co dělat a na stole se mi hromadil bordel na motorku tak jsem ho tam šel dát.přídavná světla jsou už na místě,podstavce pod řidítka taky,bezpečnostní výčko na dolejvání oleje a vyšší štít proti větru taky

začátkem prosince mi přišli kufry od Big Huskyho nevalně vypadající balíček na poště v sobě ukrýval krásné dva kufry o velikosti 46 litrů

22.12.2010
hodně lidí doma poklízí a finišuje závěrečné úpravy a přípravy před Vánocema a já jsem si dnes vesele od rána v garáži hrál s kuframa. před pár dny jsem si dodělal v práci úchyty na kufry (puky) dle předlohy jsem si koupil osum hockejovích puků a pak stačilo sehnat pár šroubů pásovinu no a nakonec trochu svářečky a hodně kotoučové brusky.můžu vám říct že ty puky brousit kotoučovou bruskou je mazec..byl jsem napapanej guny i přes respirátor.prostě hnus.doporučuju si sehnat někoho kdo má frézu.zpátky k dnešnímu ránu. puky jsem měl hotové ale musel jsem je nějakým způsobem dostat na kufr..takže jsem si přiložil kufr k rámu použil jsem i vodováhu ale řídil jsem se metodou (oko vidí oko nenení p..a) nakonec se dílo podařilo a kufry jsou na mašině:-)

na jaro si plánuju vyměnit olej v motoru,převodovce, kardanu a vyměnit brzdové destičky
pak už je vplánu jen jezdit a jezdit:-)
---
2011 - 54200 km

Zima se nám majiinko umoudřila a dalo se dělat v garáži.Co se dělalo hned jak to šlo bylo zapojení přídavných světel..práce to byla zajímavá koor na pohled pro člověka co vůbec nevěděl o co jde Takže moc děkuji za Pomoc!! on už bude vědět :-) pak následovala zas delší pauza důvod..počasí a stálé čekání na nádrž...
... Ták dovezl jsem si nádrž z lakovny a doma v posteli si sní hrál :-) no sní ne ale se střevama..docela sranda to tam nacpat.Nádrž jsem namontoval na motorku a pak jí asi dvě hodiny přemlouval aby chytla.Nakonec se mi podařili jí ukecat aspoň na jeden válec a tak druhej den jsem nelenil a šel koupit nové svíčky.na první otočení motorka chytla.Pak přišlo na řadu přimontování Topcase který jsem měl doma připraven. z Dlouhé chvíle jsem si vyrobyl nosič s výstuhou a zároveň něco jako plotnu.Když jsem ti posadil na motorku zjistilo se že kufr vychází tak nízkou že přítelkyni tlačil někde nad křížem a po vzájemné domluvě jsem ho zvýšil.
no a výsledek posuďte sami mě se to líbí a moc :-)

12.2.
nedalo mi to a i když u nás teploměr ukazoval 0 Cˇ ve stínu počasí bylo tak krásné že jsem si vyrazil na pupmu pro bezín..na pumpě kde mimo jiné tankovala PČR jsem zjistil že jsem si vyjel bez řidičáku,techničáku,zelené karty a povinné výbavy vejletík jsem si užil i tak už aby bylo jaro teplíčko a já mohl se svím Pučmeloudem vyrazit někam dál:-)

1.3.
co dodat venku krásně,ptáčci zpívají obloha jak vymetená teploměr ukazoval cca 7 C byl jsem nucen koupit novou baterku pač ta co tam byla odešla do věčných lovišť. seskládal jsme včecko co tam mělo být a vyrazil jsem na první malé kolečko..tak letos si připisuji konečně prvních 150 km.dal jsem na motorku všechny kufry pač mě zajímalo jak se stím pojede..nebyli sice naloženy v každém bylo tak max 5 kg bordelu ale zatím spokojenost:-)

21.3.
Dnes jsem si dovezl motorku ze servisu... jsem rád že jsem dostal doporučení a motorku si dal tam kde byla..opravdu ten pán BMW rozumí... jak dodal motorka k němu byla dána v dezolátním stavu co se týče původního seřízení..od něj motorka odjížděla suprově seřízená umytá a naleštěná!

20.4.
Proběhla kontrola seřízení ventylů + výměna brzdového obložení na předním kole.. s Pučmeloudem mám letos najeto něco přes 3 tis km a zatím opravdu spokojenost.provedl jsem malou zatěžkávací zkoušku kufrů kde do každého jsem dal po jedné autobaterii a desetilitrovej kanystr s vodou.po vyjetí z domu jsem málem hodil rybanu do příkopa pač mi přišlo že čím težší ta motorka je tím líp se sní zatáčí.testnul jsem za tmy i přídavná světla doslova zářej na silnici..když to všechno rožnu tak mi to svítí daleko líp jak auto..ale dle rady nebudu trápit altík pač by to nemusel dlouho vydržet.tudíž snimi budu svítit spíše jen v krajní situaci.

15.6.
Počasí nám přeje penízky jsou a tak se jezdí na vejletíky..sice většinou kolem krbu a po okolí ale už mám za sebou jeden moc fajn srazík na Slovensku tam se mi osvěčili aj ty přídavné světla..musím uznat svítí to líp jak moje autíčko.Dále pak pár vejletíků tady po naší vlasti..s motorkou jsem se asi už opravdu zžil a počáteční potíže s manipulací na místě se nějak vytratily a nebo je už jednoduše nevnímám..co se týče jízdních vlastností je to opravdu takovej malej tank kterému nevadí téměř nic..prozatím máme s Pučmeloudem najeto za letošek něco přes 6 tis km a jediné závady co jsem shledal jsou že neustále můsím dolejvat benzín no a sem tam i ten olejíček no...

17.6.
V Chocni na výjezdu na Litomyšl ve 13:55 nám na tachometru naskočila cifra 60 tis km :-)

13.7.
ach jo a 10 tis km je za námi :-)...motorka proběhla menším servisem..výměny olejů vyčištění KN filtru a běžná kontrola. zatím stálá spokojenost opravdu neměnil bych!!!
namontované hliníkové kryty hlav:-)

1.11.2011
Dnes jsem se rozloučil se svím mazlikem.Odvezl jsem ho na servis a zanechám ho tam ustájeného až do jara.
Když se ohlídnu a zamyslím se nad letošní sezonou byla pro velice příjemně strávená.Ač jme nejeli nikam daleko mimo republiku aj tak se mi na něm cestuje a putuje velmi dobře..jediné závady co jsem našel je dolívání oleje.. a nejhorší ze závad žere to benzín jinak naprostá zpokojenost!!! letošní stav tacho 69589 km

28.3.2012 - 69589 km
Tak dnes pro mě začala sezona.sice nemilím placení po takové dá se říct GO opravě..nevím kde udělali soudruzy v BMW chybu ale nedalo mi to a i s obrácenejma kapsama na ruby jsem natankoval za psoeldní zlatky trochu benzínu a jel se opatrně projet..teď mě čeká nemilé zajíždění motoru

18.4. - 70682 km
tak dnes jsem prošel kontrolou motorky po velkém zimním servise..přetažení hlav,kontrola a doseřízení ventilů,přetažení šroubů na motoru,ontrola ložisek v rameni,výměna olej.filtru + oleje a výměna gum..leto budu jezdit na Pirelkách,,nevím co je to za značku ale na hraně je nějakej ten škorpion..neberte to když gumy byly zadara a najeto mají tak max 3 tis km.. :-)

7.5. - 73410 km
návrat z krásného vejkenda z bezva akce na Slovenska,cestou dom poježdění po jesenicku a dokonce přišlo i moje první odložení motorky.. už vím že jí zvednu aj naloženou

9.7. 79259 km
tak motorka stále jezdí,nazuté nové gumy Heidenaou K60 Scout..popravdě...guma mě ze začátku dost vyděsila ale po malé radě jak na ní jsem si asi už docela zvyk.
jinak moc děkuju jedné fajn kamarádce za moc hezké fotky!!! Jsi šikulka :-)

13.8. 81000 km
tak proběhnul servis..novej olej seřízení ventilů,vyprání KN filtru a jede se dál!!!:-)

30.8. 84562 km
Tak jsem si zajel na vejlet s přátely do Rumunska fakt super vejlet!!!najeto 3150 km spotřeba něco kolem 5,5l a oleje si to vzalo cca 2 dcl,vrátil jsem se dom vybalil harampádí a nedalo mi to a jel se honem ještě svést po Orlickejch horách..:-)

23.10. 88360 km
tak dnešním dnem jsem bez motorky,o5 jsem jí odvezl do servisu tak dloufám že příští rok na jaře mě nepotká to co letos

únor 2013
Po nezdaru v servise kdy mi bylo naslibováno hory doly černý les jsem se rozhodl motorku odvést na vozejku domů a postarat se o servis sám!!

do prvního vyjetí motorka dostala zrepasované tlumiče od pana Berana,tím to moc děkuji:-) tlumiče dostali nové pružiny od Hyper pro dík moc Aleši :-)
dále přibyli panceřové hadičky vpředu vzadu + nová kapalina + seřízení motorky a nedodělky co mi minulej servis nebyl schopen odstanit!!! tímto chci poděkovat Tondoj za velikou ochotu!
Dále nam otorce přibylo rozšíření zobáku:-)
dekl na centrální stojánek jem dostal od Pavla:- děkuji :-)
no a v poslední řadě prošli úpravou aj kufry,levý jsme vyříznul podle výfuku a přibyli aj držáky kufrů,stěma to byl hrozný boj hlavně kuli nejmenovanému dodavately
každopádně ještě jendou kdo mi letos pomohi všem moc děkuji:-)

10-12 .5.
první delší výjezdt na Slovensko - Levoča
motorka šlapala jak hodinky ,byl to velice zdařený vejken, jo a překročena hlanice 90 tis km :-) letos ta 100vka snad padne :-)

19.7.
Návrat z Albánia Tour 2013
motorka až na pár škrábanců a uprav blinkrů cela stav km se blíží ke 100 :-) momentálně tam mám 97 566 km

30.12.2013
Tak pro letošek doježděno stav tachometru se dostal jen na 100865 km:-)
dnes vyměněn palivovej filtr,po necelích 50 tis co jsem ho tam měl musím říct, že šel stěží profouknout.po namontování nazpátek jsem motorku nastartoval a udivilo mě jak je tichá.
motorka dostala nové hefty ty staré byli už ošlahané a nehezké :-)

2014
výměna ložiska v zadním kole,oleje filtry nové gumy Heidenau k 60 scout
113820 km

2015
repas starteru, začína zlobit elektřina, nespíná čerpadlo, výměna relé
seřízení + oleje filtry.
119121 km

2016
novej starter,o5 relátko potíže s elektřinou pokračují... nikdo neví co stím je.motorka mě dvakrát vypekla při odjezdu na dovolenou,v den odjezdu nikdy nenastartovala...
123158 km

2017
výmena pal filtru, čerpadlo, palivové hadice,komplet všechny nové relátka,čistění všech svorkovnit,vyčistění spínací skřínky, výměna všech pojistek.prostě člověk už něví co má hledat. problěm se opakuje strácím nervy, poslední nápad ustřihnout a propojit snimač stojánku..
oleje filtry seřízení dokonce v bmw.
126278 km

2018
nové kotouče a destičky na předním kole,výměna ložisek v předním kole, dotažení řemenu altíku, nové gumy heidenou K60 scout
motorka šlape jak hodinky cestu do Bosny a letošek zvládla bez zaváhání potíže s elektřinou vyřeseno byl to na 99% ten snímač bočního stojánku...ale dalo to 3 roky hledaní!

Honza_2
Honza_2 napsal 02.05.16 v 19:45 10b.

Pěkná mašina. Hodně šťastných kilometru.

Marihuaniac
Marihuaniac napsal 31.03.16 v 13:19 10b.

No jo, už chápu - ta barva je skvělá ! :D

Destroyer
Destroyer napsal 18.09.15 v 15:35

ak si nemenil ložisko v zadnom kolese, daj na to pozor, mne origo vydržalo 109 480 km ale posledných 400km bolo cestou späť s modlením a max 60 km/h, s tým že záverečných 500 m sme tlačili.
zdar niekedy na cestách za seba 10b :)