Honda CB 750 (1997)

Vlastník cébo750
Vloženo 27.9.2011
Aktualizováno 1.1.2016

pohodová , spolehlivá ,nenáročná a vděčná.

První dojmy - Trochu jsem měl obavy z váhy, suchá hmotnost 219kg, po letech jsem znovuzačínal, manipilace na místě chtěla trochu cvik , ale po rozjezdu se podle mě moto vodí velmi dobře.

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti, pancéřové hadice, plexi štítek GIVI, zásuvka 12V, plotna GIVI

Po letech jsem se rozhodl opět usednout za řídítka, hledal jsem motorku, která mi dovolí se dostat do cviku a zároveň bude nenáročná na údržbu a spolehlivá. S CB750 to byla trefa ,stačí poctivá základní údržba a pak už jen jezdit. Moje první velká a na delší dobu i poslední. Po ujetí 20 tis. jen dobrá zkušenost. Zatím mě nikdy nenechala ve štichu, konstrukčně víc jak dvě dekády, ale přesto dokáže pobavit, občas se dokáže trochu zavlnit - zkušenost i ostatních majitelů, ale netřeba panika, nechám ji a srovná se sama, brzdy dobré ( to je teda asi za tři ). Pro "svižnější" cestování je potřeba řadit a točit motor, od 7tis to docela jede, ale jinak se dá na pohodu bublat 60kou na 4ku ve dvou, ani jízda po městě díky rozsahu použitelných otáček není problém. Cestování díky poměrně pohodlnému sedlu není utrpení, najeto i přes 600 denně a p...l druhý den dobrá. Spotřeba +/- 6l. Mimo zapraseného sítka v nádrži a kapající brzdové hadice jsem opravdovou závadu neřešil ( hned to musím zaklepat ), samozřejmostí je poctivá údržba - olej, filtry, řetězovka, olej v předních vidlích, baterka, gumy a svíčky atd. Vše dle intervalů v manuálu.Letos na podzim jsem nechal seřídit a vyčistit karburátory, dle kluků ze servisu byly mimo malou odchylku jednoho karburátoru OK. Nová zadní pneu Dunlop RoadSmart - už podruhé, je fakt dobrá.Prodáno, díky za tebe!!!

darina01
darina01 napsal 11.10.11 v 14:58

Krásný a nesmrtelný stroj .Ať ti šlape a nikde tě nenechá.P.S.zajímavá barva,takovou jsem ještě neviděl.Super .

Lukyvaran1
Lukyvaran1 napsal 27.09.11 v 19:01