MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník Petr.GT
Vloženo 3.9.2011
Aktualizováno 3.9.2011

Standartní nijak zvláště upravovaná MZ 150 etz v relativně původním stavu, kromě budíků, ty jsou předělány z černé na bílou..

Původně jsem začínal na Cagiva Freccia C12R (Nikola) stejného roku výroby, na ní jsem odjezdil podstivé dvě sezóny, ale kvůli přechodu na silnější mašinu jsem byl nucený ji prodat čehož do dneška velice lituji, jelikož to byla má první oficiální motorka na cestě. Ale teď něco k MZ 150 etz (Magdaléna), po prodeji Nikolky jsem koupil Kawasaki ZX-6RR Ninja (Žofie), ale jelikož bydlím na vesnici, potřeboval jsem něco na přepravování zde po vesnici. Dlouho jsem uvažoval o nějakém slušném enduru, nebo něčem podobném, ale nakonec si kamarád ''Vojcek'' z našeho motogangu koupil právě výše zmiňovanou MZ 150 etz stejného roku výroby, jen stříbrné barvy. Při jednom z téměř každodenních sezení v garáži motogangu jsem do kolečka nahodil téma MZ a stunt, v tu chvíli Vojta šel nakopl svou MZtku a ukazoval menší jízdu po zadním kole, snad i pokusy o jízdu po předním a nějakou tu menší gumovačku. Samozdřejmě se mi v tu chvíli zalíbila, tak jsem si ji vypůjčil na krátkou projížďku kolem našeho motogangu a měl jsem opravdu zvlášní pocity, protože na to za jakou částku jde v dneštní době MZtka koupit, na to jakou má spotřebu (3,5l-4l/100km), na to jak je krásně ovladatelná, na to jak jede a jak je živá mi přišlo, že je to stroj, který poslouží za minimální cenu. Ještě v ten den jsem doma podal informace a překvapivě s takovou koupí otec i s mamkou souhlasili, pochopitelně jsem neváhal a ihned hledal dostupné motorky různě po netu až jsem narazil na den starý inzerát, ve kterém Magdalénku prodával již starší pán, asi kolem 60ti let, hřibař a myslivec, který si motorku pořídil v Beskydech a následně ji dovezl k sobě domů, což jsem měl vzdáleno cirka 20km. Děda mi do telefonu zdělil, že motorku prodává z důvodu, že už ji nevyužívá, do lesa si koupil Opel Fronteru, ale že na to nijak zvláště nespěchá, ovšem po mé otázce ''A volal už vám někdo ohledně tohoto inzerátu?'' mi bylo zděleno, že se na to chce jet následující den podívat nějaký Praizák. V tom okamžiku jsem neváhal ani minutu, řekl jsem mamce a asi během půl hodiny jsme byli u Dědy. Celkem mě překvapilo, že vypadala ještě lépe než na fotkách, jízdní vlastnosti byly stejné jako u Vojtovy motorky, proto jsem neváhal a koupil. Magdalénku mám sice pouhé 2 měsíce, ale jako motorku do města, nebo na vesnici jí můžu jedině doporučit, než nějaké skůtry, které ve výsledku vyjdou možná ještě dráž.

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:44 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

Petr.GT
Petr.GT napsal 09.09.11 v 16:16

Děkuju, jsem nad míru spokojen

fery251
fery251 napsal 08.09.11 v 17:41

Dobrá volba, MZ je super motorka

Petr.GT
Petr.GT napsal 07.09.11 v 17:05

Děkuju a také přeji hodně šťastně ujetých kilometrů

GeorgePanek
GeorgePanek napsal 05.09.11 v 10:46

fakt hezka mz poridil jsem ji ze stejneho duvodu jako ty na presun a zvladne i male enduro vlozky...tak at slouzi